Kuuldus pagulaskeskusest ajas inimesed marru

Ehkki kuuldus, et Viljandisse ehitatakse pagulaskeskust, on vale, näivad paljud seda uskuvat ja inimesed pahandasid selle teate peale.

Pilt: Scanpix

Kuuldus pagulaskeskusest ajas inimesed marru (1)

Ehkki kuuldus, et Viljandisse ehitatakse pagulaskeskust, on vale, näivad paljud seda uskuvat ja inimesed pahandasid selle teate peale.

Küsimusele, kas linnavalitsus teab, et Viljandisse ehitatakse kuulu järgi pagulaskeskust, vastas avalike suhete spetsialist Johan-Kristjan Konovalov Sakalale, et see on väljamõeldis. "Selle kohta puudub igasugune info ja linnavalitsuse nimel julgen selle ümber lükata. Ehitustööd linnas käivad meie kaudu."

Ehitada saab vaid riigihanke korras

Ka sotsiaalministeeriumi kommunikatsiooniosakonna juht Malle Aleksius kinnitas, et riik ühtegi pagulaskeskust Viljandisse ei ehita. Isegi kui seda kunagi tehakse, tuleb selleks läbida mitu protseduuri. "Tehakse arhitektuurikonkursi hange, seejärel ehitushange, siis hanked vaidlustatakse, seejärel hakatakse alles ehitama," selgitas ta. "Riik ei saa öelda, et olete tore ehitusfirma ja me sõlmime teiega lepingu. See on pikk protsess. Selliseid asju saab tellida riigihanke korras ja mitte nii, et info ei levi, vaid et kõik ehitusfirmad on kursis."

Ministeeriumi ametnik kinnitas, et kui mõni näeb kusagil hoolde- või asenduskodu renoveerimist, hakkavad kohe ringlema jutud pagulaskeskusest. "See on nonsenss."

Politsei tegutseb reaalse ohu korral

Eileõhtuse seisuga oli Facebooki kommuuni "Märgatud: VILJANDI’s" postituse juures kolmkümmend kommentaari. 

Lisaks neile, kes pagulaskeskuse ehitamisse skeptiliselt suhtusid, oli ka neid, kes võtsid seda tõena või kutsusid üles tegudele. Nii käidi välja, et Posti ja Tartu tänava kõrval kasvava pargi puude okstele tuleb silmused valmis seada või et rahva omakohus on alati asjad paika loksutanud.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...