Laagna linnaaias linastub täna LasnaKino raames saksamaine väärtfilm "Western"

Koostöös Goethe Instituudiga linastuv "Western" on kaasahaarav ja terav draama kultuurilistest kokkupõrgetest. 

Pilt: LasnaKino

Laagna linnaaias linastub täna LasnaKino raames saksamaine väärtfilm "Western"

Toimetaja: Moonika Tuul

Koostöös Goethe Instituudiga linastuv "Western" on kaasahaarav ja terav draama kultuurilistest kokkupõrgetest. 

LasnaKino vabaõhukino programm jätkab täna, 22.augustil väärtfilmi "Western" linastusega Laagna linnaaias. Kohalike entusiastide, MTÜ Lasnaidee korraldatud sündmus toob kokku lasnamäelasi ja teisi külalisi, et avastada põnevaid Lasnamäe paiku ning saama osa erilisest kultuurielamusest.

Koostöös Goethe Instituudiga linastuv "Western" on kaasahaarav ja terav draama kultuurilistest kokkupõrgetest. Rühm Saksa ehitustöölisi asub laagrisse Bulgaarias Kreeka piiri lähedal. Võõras maa ja ilusad maastikud äratavad meestes seiklusjanu, kuid neil tuleb rinda pista omaenda eelarvamuste ja usaldamatusega, mille keelebarjäär ja kultuurierinevused ilmsiks toovad. Olukord jõuab kiiresti arveteklaarimiseni, kui mehed võistlevad tunnustuse ja külaelanike soosingu pärast. Antud Komplizen filmistuudio linateos on pälvinud mitmeid rahvusvahelisi filmiauhindu ning on kindlasti huvipakkuv kõigile pöffiliku kino armastajatele.

Filmiõhtut juhatab sisse kell 20:30 publikut kaasav arutelu. Koos arutame, milline on hetkeseis seoses penderände ja migratsiooniga, kuidas kujunevad kultuurivahed- ja konfliktid ning mis viisil saab neid ületada. Arutelu veavad eesti ja vene keeles kohaliku noorteklubi "YouthClubActive" noored.

Seekordseks kinoplatsiks on korraldajad valinud Laagna linnaaia, mis asub endise lasteaia Võru 11 hoovis. Aprillist on MTÜ Lasnaidee koostöös kohalike elanikega muutnud selle "söötis" hoovi õitsvaks ja kasvavaks kohtumis- ja viibimispaigaks. Talgute raames rajati endistesse liivakastidesse peenraid, pandi kuur, rajati kivipeenrad ja muud aia jaoks vajalikud osad. Hetkel on Laagna aias üle 20 linnaaedniku, kes hoolitsevad igapäevaselt enda ja ühiste peenarde eest. Kõik huvilised on oodatud kinoplatsile varem, et uudistada selle erilise aia ilu ja olemust.

25. augustini toimuva LasnaKino eesmärk on elavdada Lasnamäe linnaruumi, innustada inimesi kasutama selle täit potentsiaali ning tutvustada Lasnamäed kui põnevat kultuurisündmuspaika.

Korraldad on valinud LasnaKino linastusteks erineva iseloomuga rohealasid, et näidata Lasnamäe mitmekesisust ning pakkuda külalistele avastamisrõõmu. Navigeerimiseks saab kasutada spetsiaalset GoogleMaps kaarti - 

Filmiprogramm on mitmekesine ja kaasaegne, valikus on tunnustatud linateosed erinevast žanrist. Seekord on valikus nii kodumaised, kui rahvusvahelised filmid, mida linastatakse originaalkeeles eesti ja vene subtiitritega. Vaata täpsemat programmi allpool!

Kuigi kinosündmuspaik on varustatud 150 istumiskohaga, paluvad korraldajad võtta võimalusel kaasa oma istumisalus, tool vms. Mugavamaks filmielamuseks soovitatakse varustada end pleediga ja riietuda vastavalt ilmale. Sajuse ilma korral tasub kasutada vihmavarjude asemel vihmakeepe, et mitte varjata kinovaatamise ajal teiste külaliste vaatevälja.

LasnaKino on tasuta, kuid korraldajad paluvad külalisi läbida väike "check-in" ja täita lühike ankeet, et paremini arvestada publiku suurusega ja ootustega.

LasnaKino sündmust saab lähemalt tutvuda ja  jälgida Facebookist

LasnaKino 2018 toetab Allfilm, Exitfilm, Goethe Instituut, Tallinna Spordi- ja Noorsooamet, Lasnamäe Linnaosa Valitsus, Bonava kinnisvara, USA Saatkond, Soome Instituut ja Briti Nõukogu.

 

LASNAKINO PROGRAMM

 

◉ 22.08 Laagna aed (Võru 11)

"WESTERN"

2017 | rez Valeska Grisebach | Saksamaa | draama

treiler

 

◉ 23.08 Liikuri roheala (Liikuri 26)

"AHTO"

2018 | rez Jaanis Valk | Eesti | dokumentaal

treiler

 

◉ 24.08 Arbu roheala (Arbu 15)

"VEHKLEJA"

2015 | rez Klaus Härö | Eesti-Soome-Saksamaa | draama

treiler

 

◉ 25.08 Pae park (punase silla juures)

"MALEV"

2005 | rez Kaaren Kaer | Eesti | komöödia

treiler 

NB! Filmi lõpus toimub Muinastulede Öö raames meeleolukas tuleshow Kelfirius teatrilt!

Laadimine...Laadimine...