Laats: trikitavatel kinnisvaraarendajatel pole Mustamäel kohta

Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats hoiatab kinnisvaraarenduse eest Laki tänaval, kus väljastatud ehitusloa kohaselt valmib hostel, kuid reaalselt müüake majja kortereid. 

Pilt: Scanpix

Laats: trikitavatel kinnisvaraarendajatel pole Mustamäel kohta (2)

Toimetaja: Toomas Raag

Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats hoiatab kinnisvaraarenduse eest Laki tänaval, kus väljastatud ehitusloa kohaselt valmib hostel, kuid reaalselt müüake majja kortereid. 

"Mustamäel aadressil Laki 24 on probleemne hoone, mis ehitusloale vastavalt pidi rekonstrueeritama hosteliks, kuid reaalselt müüakse majja kortereid," ütles Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats, "tööstuslikku piirkonda tekitatakse trikitades korterelamu. Mööda püütakse hiilida parkimisnormidest ja inimestele müüakse mõttelisi osi hoonest. Tegemist on kaubaga, kus paberite järgi tehakse hostel, kuid päriselt kortermaja." 

Laatsi sõnul on sama arendaja esitanud taotluse ka samale krundile parkla arvelt teise veelgi suurema hoone ehitamiseks. "Kui hetkel on olemas 121 korterit ja 99 parkimiskohta, siis pärast teise hoone lisandumist oleks juba 300 korterit ja vaid 49 parkimiskohta. Tegemist on tegutsemisviisiga, kus kõige suuremat kahju saavad need inimesed, kes peavad hakkama selles majas elama." 

 "Olen teinud Tallinna Linnaplaneerimise Ametile ettepaneku kasutusluba hoonele mitte välja anda. Kui ehitusluba võetakse hosteli jaoks, aga maha müüakse korterid, siis on tegemist väga tõsise rikkumisega. Juba tehtud müügitehingud tuleb tagasi pöörata, sest korteri ostnud inimesed päriselt endale korterit ei saa, vaid saavad hoopis portsu keerulist asjaajamist tulevikus. Mõistagi ei ole võimalik edasi menetleda ka teise samale krundile planeeritava maja ehitusluba, sest ka seal võib juba ette näha pettuse ohtu," rõhutas Laats. "Me ei saa sellist tegevust lubada." 

Laatsi sõnul näeb üldplaneering ette antud piirkonda äri- ja tootmismaa. "Tegemist on tööstusliku piirkonnaga, mis ei vasta kuidagi eeldustele, et seal võiks olla korterelamu. Hostelina võiks see maja tõepoolest olla antud kohas mõistlik, kuid korterelamuna mitte mingil juhul. Juhul kui sinna inimesed elama asuvad, peavad nad õige pea pettuma, sest kenast elukeskkonnast seal rääkida ei saa."

 "Kutsun inimesi üles enne pealinnas kinnisvara ostmist nõu pidama ka linnaosa valitsusega. Linnaosas on olemas täpne informatsioon, mis seisus üks või teine hoone on ning millised on plaanid ka ümberkaudsete majade või tühjade maatükkidega. Vastasel korral võite saada tulevikus väga halva üllatuse osaliseks, millest on väljapääsu raske leida," lisas Mustamäe vanem Lauri Laats. "Kõigil kinnisvaraarendajatel soovitan aga mitte trikitama asuda, Mustamäel ei ole sellisele käitumisele kohta." 

2 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...