Langevarjur maandus Koigi lennuväljal teadvusetult

Eesti langevarjukeskus andis laupäeval teada, et lennukist välja hüpanud langevarjur tundis end halvasti ja maandus Koigi lennuväljal juba teadvusetult.

Pilt: Scanpix
Eesti

Langevarjur maandus Koigi lennuväljal teadvusetult

Eesti langevarjukeskus andis laupäeval teada, et lennukist välja hüpanud langevarjur tundis end halvasti ja maandus Koigi lennuväljal juba teadvusetult.

"Langevarjur maandus teadvuseta ning talle kutsuti kiirabi. Hetkel on hüppaja jätkuvalt Tallinna Mustamäe haiglas arstide hoole all, kuid suhtleb meiega. Luumurde ega muid vigastusi tal ei tuvastatud, kuid siiani uuritakse võimalike teadvusekaotuse põhjuseid," ütles Järva Teatajale langevarjuklubi instruktor Mihkel Haug, kelle sõnul juhtus õnnetus tavapäraste hüpete käigus, kirjutab Järva Teataja, vahendas BNS.

Haug nentis, et arvestades, kui lähedale langevarjur Tallinna-Tartu maanteele maandus, on tegemist väga harukordse ja sedapuhku tõeliselt õnneliku vahejuhtumiga. Haug kinnitas, et langevarjuri teadvusekaotust instruktorid maa pealt näha ei saanud, kuid jälgides tema liikumist ning nähes maandumiseks mõeldud maa-alalt väljumist, arvasid ka nemad, et midagi võis juhtuda.

"Meil on ajaloos midagi sarnast olnud viis või kuus aastat tagasi. Siis oli inimesel olnud väga raske töönädal ja ühel hetkel organism lülitus lihtsalt välja. Paraku oli ta sel ajal õhus," ütles Haug Järva Teatajale.

Seekordset vahejuhtumit märkas ka Tallinna-Tartu maanteel sõitnud auto juht, kellele tundus langevarjuri maandumine sedavõrd tee lähedusse imelik ning kui maanduja maha lamama jäi, tõttas ta talle esimesena esmaabi andma ning kutsus kiirabi.

Teadvusekaotus on sedavõrd ohtlik seisund, et kiiarbi pidas targemaks langevarjuri toimetada terviseuuringuteks Tallinna Mustamäe haiglasse.

"Meiega pidas ühendust langevarjuri elukaaslane andes kohe teada, kui langevarjur teadvusele tuli," ütles Haug Järva Teatajale.

Nüüdseks on instruktor temaga ka ise vestelnud ning saanud teada, et langevarjur jõudis ära teha vastavad kontrolletapid ja kõik vajalikud toimingud langevarju all. Ühel hetkel tundis ta ennast aga väga halvasti ja edasi ei mäleta ta enam midagi.

Haug selgitas, et inimesed ise kinnitavad enne hüpet allkirjaga, et neil pole haigusi, teadvusekaotust ega krampe, kuid vaatamata sellele juhtub aeg-ajalt selliseid seiku. Sel langevarjuril oli hüppeks vajalik koolitus tehtud.

"Langevarjul on mitmed kaitsemehhanismid peal sellisteks situatsioonideks, kus inimene ise ei tegutse. Seal on avamisautomaat ja muid vahendeid veel, mis aitavad langevarju avada ja aitavad sel maanduda ka ilma inimese juhtimiseta võimalikult sujuvalt," selgitas Haug Järva Teatajale. "Kui keegi sajab taevast alla nagu kivi, on statistika järgi tegemist pigem enesetapu kui õnnetusega. Langevarjuhüpped pole eluohtlik ega vigastusterohke harrastus."

Kuna sündmusel oli rohkelt tunnistajaid ning lisaks kiirabile tulid Koigi lennuväljale olukorda uurima ka päästeamet ja politsei, pidas langevarjukeskus vajalikuks üldsust teavitada, et midagi hullu ei juhtunud ning langevarjur on elu ja tervise juures.

Laadimine...Laadimine...