Lapsed avavad Eesti lipu päeval Paide lipuväljaku

EV100 elamustuur Laste Vabariik jõuab pühapäeval Paidesse, et tähistada Eesti lipu päeva ja nii heiskavad päikesetõusul kell 4.13 Paide uuenenud lipuväljakul Eesti lipud 7-aastased vennad Marko ja Martin Udam.

Pilt: Scanpix

Lapsed avavad Eesti lipu päeval Paide lipuväljaku (2)

EV100 elamustuur Laste Vabariik jõuab pühapäeval Paidesse, et tähistada Eesti lipu päeva ja nii heiskavad päikesetõusul kell 4.13 Paide uuenenud lipuväljakul Eesti lipud 7-aastased vennad Marko ja Martin Udam.

Kell 11 algab lipuväljaku avamine, kus Paide lasteaedade lõpurühmade lapsed tõmbavad masti ka Paide linna, EV100 ja Laste Vabariigi lipud. Lapsed peavad pidukõnesid ning toimub Paide linnarahva ühine lipurongkäik, teatas laste ja noorte kultuuriaasta kommunikatsioonijuht Martha-Beryl Grauberg BNS-ile.

"Laste ja noorte kultuuriaasta küsitluse tulemused näitavad, et lapsed seostavad Eestit peamiselt just perekonna, kodu ja Eesti lipuga. Nii Laste Vabariik kui ka lipuväljaku kordategemine on osa EV100 programmist ning et need kaks Eestimaa südames Paides kokku saavad, on kenaks kingituseks nii Eestile kui Paide linnale," ütles Laste Vabariigi projektijuht Marju Kask. "Oleme Laste Vabariigis kohtunud toetava ja rõõmsa teatripublikuga, suurepäraste väikeste artistidega, mängulustist pakatavate seiklejatega ning nutikate ja uudishimulike tegutsejatega. Paistab, et Laste Vabariik tõesti läheb lastele korda ning pakub rõõmu kogu perele."

Laste Vabariigi tuur on tõelise hoo sisse saanud. Eelmisel nädalal sõideti läbi Jõgevamaa, laupäeval on Laste Vabariik Türil ja viimane sihtkoht Järvamaal ongi Paide. Edasi viib teekond juba Võrumaale, Ida-Virumaale ja Valgamaale.

Laste Vabariigi laval näeb Eesti 100. sünnipäeva teemalist etendust "Kõige parem kingitus!". Labürint-mängualal saab seigelda ja Eestit läbi mängu uute nurkade alt tundma õppida. Töötubasid viivad Paides läbi Iloni Imedemaa, Eesti Arhitektuurimuuseum, Miiamilla lastemuuseum, Suukool ning kohalikud lasteasutused, kus mitmed tegevused on seotud Eesti lipu ja lipuvärvidega. Kohal on ka maanteemuuseumi liikluslinnak.

Pühapäevase Laste Vabariigi kahel kontserdil astuvad üles Paide lapsed beebidest keskkooliõpilasteni, samuti Sookure lasteaia õpetajate kandleansambel. Järvamaa keskraamatukogu kogub lasteraamatuid ning Järvamaa muuseumis on avatud laste ja noorte kultuuriaastale pühendatud näitus, kuhu lastele on prii sissepääs. Toimub Laste Vabariigi maleturniir ning päästeameti õuel viiakse läbi laste tuletõrjeolümpia. Laste Vabariik toimub Paides koostöös perepäevaga "Laps vajab perekonda".

2017. aasta on laste ja noorte kultuuriaasta, mis väärtustab lapsi ja noori nii looja kui ka publikuna. Teema-aasta on ellu kutsunud kultuuriministeerium ja selle läbiviimist koordineerib lastekirjanduse keskus.

2 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...