Lapsed pääsevad õdede ja vendadega ühte lasteaeda

Kuna Tallinnas on juba kohti piisavalt, pääsevad nüüd eelisjärjekorras lasteaeda lapsed, kelle õed ja vennad käivad samas lasteaias.

Pilt: Raepress

Lapsed pääsevad õdede ja vendadega ühte lasteaeda

Urmas Kaldmaa

Kuna Tallinnas on juba kohti piisavalt, pääsevad nüüd eelisjärjekorras lasteaeda lapsed, kelle õed ja vennad käivad samas lasteaias.

Tallinnas on järjekorras 1300 õde-venda, kes võiksid käia ühes lasteaias, kuid seni kehtinud korra järgi oli seda keeruline korraldada. Möödunud kolmapäeval võttis linnavalitsus aga vastu uue korra, mis annab õdedele-vendadele lasteaia järjekorras eelise. Niipea, kui sobivas rühmas jääb mõni koht vabaks, võetakse sinna eelisjärjekorras juba lasteaias käiva lapse õde või vend. See, mitmendal kohal oli laps varem tavajärjekorras, enam ei loe. Arvestada tuleb vaid sellega, et ühte lasteaeda koha taotlemisel peavad õed-vennad elama Tallinnas ühesugusel aadressil.

Ootama ei pea

"Igati meeldiv uudis, on ju mõistlik, et ühe pere lapsed saavad ühes lasteaias käia," ütles Kuristiku gümnaasiumi direktor Raino Liblik, kel kodus kasvamas väikesed lapsed. "Loomulikult tähendab see vanematele aja kokkuhoidu ja ühtlasi vähendab linnas liikluskoormust."

Liblikul on kaks last, kellest vanem, kuueaastane tüdruk käib kesklinnas Sipsiku lasteaias, ja kaheaastane poiss peaks nüüd sügisel lasteaeda minema. "Eeldatavalt saab ka poiss nüüd samas lasteaias koha, muidu poleks see kindel olnud. Võib-olla sel aastal polekski ta seda kohta saanud. Elame kesklinnas ja seetõttu sobib Sipsiku lasteaed meile kõige paremini," lausus Liblik.

Abilinnapea Mihhail Kõlvarti sõnul tegi linn muudatuse vanemate ja lasteaiadirektorite ettepanekute tõttu. "Linn on eelnevatel aastatel väga jõudsalt panustanud uute lasteaiakohtade loomisse. Ainuüksi viimase viie aastaga oleme juurde loonud ligemale 1600 lasteaiakohta," tõdes Kõlvart. "Oleme saavutanud olukorra, kus meil on linnas üle 350 vaba lasteaiakoha, ning seda on piisavalt, et ümberkorraldust lubada."

Linna hariduskorralduse osakonna vanemspetsialist Piret Lind lisas, et kui veel lastekohtadest puudus oli, ei tahtnud linnavalitsus vendi-õdesid eelistavat korda rakendada, sest neile väljaspool järjekorda kohta andes oleks tehtud liiga neist järjekorras eespool olijatele. "Nemad oleksid pidanud oma kohta lihtsalt ootama jääma, kuid nüüd on neilgi võimalus, sest mõnes teises lasteaias on kindlasti vaba koht olemas ja ootama ei pea," mainis Lind.

Koolides sarnane kord

Uus kord lasteaedades sarnaneb koolides juba kehtiva korraga, kus samuti arvestatakse maksimaalselt sellega, et kõik õed-vennad saaksid lapsevanema soovi korral ühes koolis õppida. Lasteaedades seni kehtinud korra järgi oli lapsevanemal küll õigus panna oma laps järjekorda selles lasteaias, kus juba käis mõni tema lastest, kuid mingit eelist järjekorras see ei andnud. Seni, kuni jõudis kätte lapse järjekord, tuli tal käia mõnes teises lasteaias.

 

Veel tänavu uus lasteaed Kakumäele ja Koidula tänavale

• Linn jätkab lasteaedade rajamist kesklinna, Piritale ja Nõmmele, kus laste arv on viimastel aastatel märgatavalt suurenenud.

• Tänavu sügisel kerkib Haaberstisse Kakumäele 144 kohaga Veerise lasteaed ja kesklinnas Koidula tänaval avatakse 132 kohaga Lotte lasteaed. Neis lasteaedades algab rühmade kokkupanek sügisel ja siis saab pakkuda koha ka lastele, kes ei ole seda seni saanud.

• Veel sel sügisel algab ka Nõmmel uue lasteaia ehitamine, kus jätkub ruumi neljale rühmale.

Laadimine...Laadimine...