Lasnamäe ehitab järgmisel aastal välja Priisle pargi ja Pae promenaadi

Lasnamäe järgmise aasta kogueelarve ulatub ligikaudu 6,5 miljoni euroni, mis on 200 tuhande võrra rohkem kui tänavu. Seejuures keskendub eelarve piirkonna heakorrale ja allasutuste arendamisele. 

Pilt: Scanpix

Lasnamäe ehitab järgmisel aastal välja Priisle pargi ja Pae promenaadi

Toimetaja: Merje Aus

Lasnamäe järgmise aasta kogueelarve ulatub ligikaudu 6,5 miljoni euroni, mis on 200 tuhande võrra rohkem kui tänavu. Seejuures keskendub eelarve piirkonna heakorrale ja allasutuste arendamisele. 

Nii ehitatakse järgmisel aastal valmis kaasaegne ja linnakujunduslikult põnev Pae promenaad. Rekonstrueerimise käigus tuleb uuele promenaadile kaasaaegne ja säästlik valgustus, uus asfalt, puhkealad ning pingid. Lisaks istutatakse kahele haljastustasandile puud ja põõsad, vahendas BNS.

Priisle elanike rõõmuks jätkub eelarves raha ka Priisle pargi viimase, kolmanda etapi jaoks. Jalgteede, aia-, lava-, laste- ja spordiväljakute ning muude pargielementide ehitamiseks on ette nähtud ligi 1,17 miljonit eurot.

Reedel toimunud Lasnamäe linnaosakogu korralisel koosolekul arutatigi järgmise aasta linna eelarve projekti. Linnaosa vanem Maria Jufereva tutvustas osalejatele järgmise aasta investeeringuplaani, milles on juttu ka Lasnamäe oluliste objektide rahastamisest.

Muuhulgas ootab positiivne muutus Smuuli ja Liikuri tänava ristmikku, kuhu ilmub valgusfooriga ülekäigurada, et jalakäijad saaksid turvalisemalt üle tee minna.

"Pikad läbirääkimised Lasnamäe linnaosa valitsuse ja Tallinna kommunaalameti vahel andsid tulemusi. Jalakäijate ohutus on meie jaoks väga tähtis ja valgusfoori paigaldamine aitab vältida ohtlikke olukordi," ütles Jufereva.

Pinna tänaval remonditakse ära siseteed ja korda tehakse ka Varraku sild.

Uus aasta toob endaga Lasnamäe suurte objektide projekteerimistööd. Linna eelarvest rahastatakse Killustiku 16 asuva Lasnamäe sotsiaalkeskuse juurdeehituse projekteerimist, alustatakse piirkonna esimese munitsipaaltervisekeskuse projekteerimist ning Lasnamäe põhikooli tervikrenoveerimise projekteerimistööga, kus asub ka Lasnamäe lastekeskus. Visuaalsed muutused ootavad ka Lasnamäe spordikompleksi, mille fassaadi renoveerimisele on eraldatud 120 000 eurot.

Järgmisel aastal jätkab oma tööd edukaks ja vajalikuks osutunud korteriühistute vaidluste lahendamise, ehk lepituskomisjoni projekt.

"2019. aasta eelarve koostamisel on võetud arvesse peaaegu kõik linnaosavalitsuse soovid. Need objektid on äärmiselt olulised elamistingimuste parandamiseks nii Lasnamäe eraldi mikrorajoonides kui ka kogu linnaosas," lisas Jufereva.

Lasnamäe linnaosakogu kiitis heaks järgmise aasta linnaeelarve vastavalt kohaliku omavalitsuse finantsjuhtimise seadusele.

Laadimine...Laadimine...