Lasnamäe linnaosa valitsus: Tarmo Lausing kasutab prügiteemat propagandistlikel eesmärkidel

Lasnamäe linnaosa esitab vastulause Tarmo Lausingu artiklile, kus ta süüdistab Lasnamäe Linnaosa Valitsust ja linnaosavanemat Maria Juferevat saamatuses ja soovimatuses korrastada oma territooriumit. Linnaosa hinnangul on tegemist Lausingu valimiskampaaniaga.

Pilt: Scanpix

Lasnamäe linnaosa valitsus: Tarmo Lausing kasutab prügiteemat propagandistlikel eesmärkidel

Lasnamäe linnaosa esitab vastulause Tarmo Lausingu artiklile, kus ta süüdistab Lasnamäe Linnaosa Valitsust ja linnaosavanemat Maria Juferevat saamatuses ja soovimatuses korrastada oma territooriumit. Linnaosa hinnangul on tegemist Lausingu valimiskampaaniaga.

Käesoleval aastal toimub heakorrakuu 7. aprillist kuni 13. maini. Seda korraldatakse juba 26. korda. Eesmärk on lüüa linn läikima ja korrastada oma koduümbrust. Heakorrakuu raames on käsil ka Lasnamäe Betooni tänava korrastamine.

'Vastulauseks Tarmo Lausingu süüdistustele, kes püüab ebaseaduslikku prügistamist vägisi rakendada oma valimisvankri ette, märgime järgmist:
1. 07. aprillist kuni 13. maini kestab Lasnamäel heakorrakuu, mille raames on plaanis prahi koristamine tühermaadelt, elumajade vaheliste haljasalade puhastus ning omavoliliste prügilate ja haljasalade talvekahjustuste likvideerimine. On käsil ka Lasnamäe Betooni tänava korrastamine. Loogiliselt tundub ka see, et Rae valla Betooni tänavat korrastab Rae vald. Seega, Lausingu väide, et Lasnamäe juhtkond keeldub Betooni tänava korrastamisest on vale.

2. Eelmisel aastal (nagu eelnevatel aastatelgi) Lasnamäe Linnaosa Valitsus korraldas linnaosas talgud ja kutsus kõiki nendest osa võtma, kuid ei Tarmo Lausingut ega tema aktiviste pole me seal ennem märganudki. Sellest võib järeldada, et tegemist on siiski eelkõige ühe erakonna valimiskampaaniaga, mitte eksitama linnakodanikke segadust tekitavate üleskutsetega.

3. Kutsume üles kõiki valdu ning linnaosi õigeaegselt korrastada oma territooriume ja mitte oodata, kuni prügi on nähtav kosmosest, samuti tuleb sihikindlalt tegelda elanike teavituskampaaniatega, nagu seda teeb Lasnamäe Linnaosa Valitsus.

4. Kutsume kõiki elanikke hoolikalt suhtuma loodusesse ja mitte jätta prügi selleks mitte ettenähtud kohtadesse. Me kõik peame andma endale aru oma vastutusest kaitsta keskkonda ja säilitada seda tulevaste põlvkondade jaoks.

5. Oleme paigaldanud ka prügi mahapanekut keelavaid silte, kuid kahjuks pole neil alati soovitud mõju. Hetkel kaalutakse mõnedesse piirkondadesse valvekaamerate paigaldamist, et tuvastada ja tabada prügistajaid, sest mehitatud valvet igasse metsatukka tagada ei ole võimalik.

Oma eilses pressiteates kutsus Lasnamäe Linnaosa Valitsus kõiki osalema heakorrakuu üritustel. Tuletame meelde, et 07. aprillist kuni 13. maini kestab Lasnamäel heakorrakuu, mille raames on plaanis prahi koristamine tühermaadelt, elumajade vaheliste haljasalade puhastus ning omavoliliste prügilate ja haljasalade talvekahjustuste likvideerimine.

Heakorrakuu raames korrastab Lasnamäe Linnaosa Valitsus eelarvelistest vahenditest järgmised kohad:
· Valge tn tühermaa
· Turba tn ääres
· Sõstramäe tn ääres
· Betooni tn lõpp
· Silluse tn lõpp
· Vesse tn ääres
· Maa-ala asukohaga Peterbuti tee 24
· Liikuri tn tühermaa
· Punane tn 68 tee ääres
· Maa-ala asukohaga Ümera tn 30A

Eelpool nimetatud kohtadest viiakse ära vanarehvid, vana mööbel ning segapraht.

Iga elanik saab anda kampaaniasse oma panuse ja seega kutsub Lasnamäe linnaosa valitsus 6. mail kõiki huvilisi ja soovijaid osa võtma Pirita maastikukaitseala koristustalgutest. Üritus algab kell 11 Priisle tänava ja Hooldekodu tee ristil. Peale talgutöid saavad talgulised nautida tasuta sooja suppi. Registreeri end talgutele SIIN.

Talgutele registreeruda ja täiendavat infot heakorrakuu kohta saab Lasnamäe Linnaosa Valitsuse heakorra ja haljastuse vanemspetsialisti käest e-postilt Kristjan.Jarv@tallinnlv.ee või telefonilt 645 7703. Lasnamäe Linnaosa Valitsus on valmis talgulisi toetama ja võimaluste piires aitama

Elanike tähelepanelikkus ja tihe koostöö linnaosavalitsusega on aidanud tabada mitmeid risustajaid. Heakorrakuu kõrval käib tihe töö läbi aasta. Oluline on mitte lihtsalt näpuga näidata, vaid kaasa aidata probleemi lahendamisele ja seeläbi mõjutada inimesi tulevikus mitte viima prügi tühermaadele. Pöörame tähelepanu sellele, et ka tänavu korraldatakse Lasnamäel ohtlike jäätmete ja vana kodutehnika kogumisring Lasnamäel. Sündmus leiab aset 30.aprillil. Rohkem infot aktsiooni kohta leiad SIIT.

Linnaosavalitsus on palju ära teinud ebaseaduslike prügilate vastu võitlemiseks ja nende tekke ärahoidmiseks. Näiteks, 2016. aastal osales Lasnamäe Linnaosa Valitsuse eestvedamisel heakorrakuu raames talgutel üle 400 inimese, prügilasse viidi kokku ligi 118 tonni prügi ja ligi 11 tonni vanarehve. Säästame ning hoiame loodust!

Tarmo Lausing ütles, et Lasnamäe juhid ei tunnista Betooni prügilat "omaks", aga Lausingu hinnangul on seal Lasnamäe prügi.
Tema sõnul on linnaosavanem vaatamata korduvatele abipalvetele keeldunud prügimäe koristamisel kaasa löömast, väites, et see ei ole nende asi.

"Tegemist ei ole Lasnamäe territooriumiga. Mida linnaosa seal teeb?," vastas kutsele linnaosavanem Maria Jufereva, viidates asjaolule, et prügila asub ca 500 meetrit linnapiirist eemal, Rae vallas.

"Korraldajatena oleme mitmeid kordi kohapeal uurimas käinud ning meie arvates on siiski tegemist Lasnamäe prügiga - seega on see ka linnaosa asi. See asub Tallinna lennujaama vahetus läheduses," ütles Tarmo Lausing.

Laadimine...Laadimine...