Lasnamäe tühermaale rajab linn kaks uut parki

Lisaks viiele praegusele pargile saab Lasnamäe veel Priisle ja Tondiraba pargi.

Pilt: Lasnamäe LOV

Lasnamäe tühermaale rajab linn kaks uut parki

Lisaks viiele praegusele pargile saab Lasnamäe veel Priisle ja Tondiraba pargi.

"Kutsun kõiki linnaosa elanikke ja külalisi avastama Lasnamäe uusi ja vanu parke," ütles linnaosavanem Maria Jufereva, kelle sõnul rajatakse Priisle park juba lähiajal. Selleks on linna lisaeelarves ette nähtud 300 000 eurot. "Pargi rajamise ajalugu on meie linnaosa jaoks unikaalne – umbes aasta tagasi pöördusid algatusega rajada uus puhkeala linnaosavalitsusse LasnaIdee aktivistid, kes nakatasid meid oma innukusega."

Pargi rajatiste hulka kuuluvad lava, spordiväljakud, laste mänguväljakud, pingid ja haljastus.

Tondiraba kergliiklustee valmimine on esimene etapp Tondiraba pargi arenduse projektist. Plaanis on välja ehitada golfiväljak, pneumohall, piknikualad, laste mänguplatsid ning koerte jalutusväljak. Hiljuti avatud Tondiraba asfalteeritud kergliiklustee on 1700 meetrit pikk ja viis meetrit lai, tee siseservas on kahemeetrine suusa- ja jooksurada koos leedvalgustusega.

Linnaosa kõige noorem park on Tondiloo park, mis rajati seni kasutuna seisnud tühermaa asemele. 2013. aastal valminud Pae pargist on saanud elanike soosituim puhkeala ning spordi- jm ürituste korraldamise koht. Viis aastat varem rajatud Vormsi pargi pereväljakul leiavad tegevust nii mudilased kui ka eakad. Puhkekoha ja mänguväljaku leiab ka tänavavalgustusega Asunduse pargist. Jüriöö pargist on kujunenud ajalooline paik, kus tähistatakse mitmeid Eesti tähtpäevi.

Ettepanekuid uute parkide rajamise kohta saab saata e-postiga maria.jufereva@tallinnlv.ee.

Laadimine...Laadimine...