Lastefond jätkab insuliinipumpade toetamist

TÜ Kliinikumi Lastefond jätkab diabeedihaigete laste toetamist, kellele haigekassa soodustus ei laiene.

Pilt: Scanpix/ Foto on illustreeriv

Lastefond jätkab insuliinipumpade toetamist

Toimetaja: Sandra Lepik

TÜ Kliinikumi Lastefond jätkab diabeedihaigete laste toetamist, kellele haigekassa soodustus ei laiene.

Alates käesoleva aasta algusest hakkas Eesti Haigekassa hüvitama diabeedihaigetele lastele 90% ulatuses kaasaegseid insuliinipumpasid, mis oskavad nahaaluse sensori abil ise veresuhkrut määrata ja vajadusel insuliini süstida. 

Haigekassa kompenseerib alates 1. jaanuarist kuni nelja-aastaste diabeedihaigete laste puhul uuema Minimed 640G insuliinipumba eest 90 protsenti. Viie- kuni 18-aastaste laste puhul tasub haigekassa 90 protsenti uuema pumba eest viie aasta jooksul või kui olemasolev seade ei ole töökorras, siis ühe pumba eest nelja aasta jooksul. Varem haigekassa poolt 50% rahastatud vanema sensoriga Paradigm Veo insuliinipumba mudeli soodusmäär tõuseb samuti 90 protsendini. Lisaks toetab haigekassa ka diabeediraviks vajalike lisatarvikute soetamist.

Viie- kuni 18-aastaste laste pered, kes on varem soetanud oma diabeedihaigele lapsele vanema ja vähemate funktsioonidega pumba, jäävad haigekassa toetusest aga senikaua ilma, kui eelneva pumba soetamisest on möödas vähem kui viis aastat. Siinkohal ulatab neile peredele abikäe Lastefond, aidates heade annetajate toel katta 90% insuliinipumba Minimed 640G maksumusest, kui uuem abivahend on lapsele arsti poolt näidustatud ning haigekassa retsepti saamiseni on rohkem kui 365 päeva.

Lastefondi strateegiajuht Küllike Hein avaldab ülimat heameelt, et Eesti Haigekassa on alates käesoleva aasta 1. jaanuarist asunud 90% ulatuses katma innovaatilisi MiniMed 640G pumpasid. "Paraku jäävad siiski osad pered kehva olukorda, kuna nad peavad ootama uue pumba saamist kuni eelmise pumba kasutusaeg saab läbi," toob ta välja. "Lastefond saab heade annetajate abil olla toeks peredele, kus arstid näevad vajadust uuema tehnoloogia järele, kuid mis perede jaoks tähendaks oma vahenditest väga suure summa leidmist."

Meditsiiniseadmete loetelu muudatused jõustusid alates 1. jaanuarist 2019. Haigekassa meditsiiniseadmete loetelu kaudu hüvitatakse neid instrumente, aparaate, seadmeid, materjale või tooteid, mida inimene saab kasutada iseseisvalt oma haiguse jälgimiseks, leevendamiseks või raviks ja vigastuse leevendamiseks või raviks.

Laadimine...Laadimine...