Lastehaigla avas vastsündinute intensiivravi perepalatid

Perepalatites on voodikoht lapsele, kuvöös, aparaat hingamistoetuseks,  toitmisperfuusorid, ema voodi ja lisavoodi isale ööbimiseks, "kängurutool", duširuum ja WC.

Pilt: Tallinna Lastehaigla

Lastehaigla avas vastsündinute intensiivravi perepalatid

Perepalatites on voodikoht lapsele, kuvöös, aparaat hingamistoetuseks,  toitmisperfuusorid, ema voodi ja lisavoodi isale ööbimiseks, "kängurutool", duširuum ja WC.

Lastehaigla vastsündinute ja imikute osakonnas avasid uksed uudsed enneaegsete vastsündinute intensiivravi perepalatid, kus on kogu vajalik aparatuur ning tingimused selleks, et beebi saaks kosuda ja kasvada ema ja isaga koos.


"Inimese tervis on tugevalt seotud sellega, millist abi ja tuge ta saab lapseeas – eriti oluline on see nende laste puhul, kes sünnivad siia ilma teistest varem," lausus tervise- ja tööminister Riina Sikkut. "Üheskoos saame neile luua keskkonna, mis toetab nende õnnelikku lapsepõlve ja täisväärtuslikku elu." Riina Sikkuti sõnul on Eesti arstid vaieldamatult professionaalsed, ometi ei piisa alati vaid arstiabist – pere lähedus on pisikestele ülimalt tähtis. "Selleks peab peredel olema võimalus viibida koos hetkedel, kus seda lähedust on enim vaja. Tunnustan lastehaiglat, kes pingutab selle nimel, et meie lapsed ja pered saaksid parimat abi."


"Meie soov on muuta haigla hubasemaks ja samas jätkuvalt pakkuda patsientidele turvalisust," rääkis lastehaigla juhatuse esimees Katrin Luts. "Sügavalt enneaegsed vastsündinud peavad haiglaravil olema väga pikalt, mõnikord mitmeid kuid. Uued ja kodused perepalatid võimaldavad beebile ja ta vanematele rohkem privaatsust. Kui varem sai intensiivravi vajava vastsündinu juures pidevalt haiglas, kuid mitte lapsega ühes palatis olla ema, siis nüüd saavad vanemad olla lapsega koos ööpäev läbi."


"2018. aastal täieliku ümberehituse läbinud  vastsündinute osakonna viis intensiivravi perepalatit ja üks puhketuba sisustati Tallinna lastehaigla toetusfondi 2018. aasta suurprojekti "Iga hetk on oluline" raames," rääkis fondi juhataja Inna Kramer. "Perepalatite sisustamise projekti kogumaksumus on 450 000 eurot, millest ligi poole moodustas 2017. aasta lõpus ETV saates "Jõulutunnel" heade inimeste abiga kogutud annetussumma. Perepalatite valmimisse on panustanud ka paljud ettevõtted ja organisatsioonid ning eraisikud. Oleme kõigile abistajatele nende toetuse eest väga tänulikud."


20-22 m² perepalatites on voodikoht lapsele koos vajaliku aparatuuriga nagu kuvöös, aparaat hingamistoetuseks,  toitmisperfuusorid. Samuti ema voodi ja lisavoodi isale ööbimiseks, "kängurutool", vaheseina võimalus, duširuum ja WC. Vastsündinut saab ööpäevaringselt jälgida.

Laadimine...Laadimine...