Lastekaitsepäev kutsub mängima ja õpetab kaaslastest hoolima

Loomaaed õpetab lapsi elektriohte vältima ja kaaslastest hoolima, Miiamilla naljaninasid meisterdama ja meremuuseum õigesti orienteeruma. Loodushariduse osakonna juhataja Maris Laja sõnul pakub loomaaed lastekaitsepäeval praktilist tegevust nii väikestele kui ka suurtele.

Pilt: Scanpix

Lastekaitsepäev kutsub mängima ja õpetab kaaslastest hoolima

Kai Maran

Loomaaed õpetab lapsi elektriohte vältima ja kaaslastest hoolima, Miiamilla naljaninasid meisterdama ja meremuuseum õigesti orienteeruma. Loodushariduse osakonna juhataja Maris Laja sõnul pakub loomaaed lastekaitsepäeval praktilist tegevust nii väikestele kui ka suurtele.

"Elektrilevi maskott Elektrijänes õpetab ohuolukordi vältima ja elektriga turvaliselt ringi käima," rääkis Laja. "Kõige rohkem elektriõnnetusi juhtub ju lastega. Lastekaitse liit räägib kiusamise ennetamisest ja hoolimisest ning jagab lastevanematele nippe internetiohtude vältimiseks."

Päev loomaaias pakub ka mitmesugust meisterdamist, nii näiteks on kodutütred ja naiskodukaitsjad püsti pannud telgi käsitööhuvilistele. Linna keskraamatukogu õpetab lapsi joonistama ja korraldab põnevaid viktoriine. "Tavapäraselt algab lastekaitsepäeval keskraamatukogu nüüd juba kolmeteistkümnendat korda toimuv lugemisprogramm "Suvi raamatuga"," sõnas Laja.

Loomaaia külastajad saavad teada, mis lasteraamatud selleks suveks välja on valitud ja kuidas lugemisprogrammist edukalt osa võtta.

Vahvad näomaalingud

"Kindlasti tasub läbi astuda laste loomaaiast, kus saab näha ka äsjasündinud väikseid kitsetallesid," mainis Laja. "Meil on avatud kõik kohvikud, nii et loomaaias võib julgelt veeta kogu päeva. Lapsi ootavad tasuta maiustused, näomaalijad ja õnneloosid."

Loomaaias maksab 1. juunil lastekaitsepäeva puhul pilet kõigile kaks eurot ja eelkooliealistele on külaskäik tasuta.

Kadrioru lastemuuseum Miiamilla (Koidula 21C) kutsub 1. juunil kella 12-17 mängudepäevale. Muuseumipedagoogi Gerli Palmitsa sõnul saab kunagi just lastele ehitatud maja hoovis põnevates spordimängudes kaasa teha terve päeva jooksul. Südapäeval tehakse algust särtsakate rütmimängudega muuseumi hoovis, päeva lõpetavad salapärased otsimismängud muuseumi seinte vahel.

Väärikad laevad ootavad avastamist

"Muuseumis sees saab meisterdada naljaninasid, tähetornis kuulata muinasjuttu ning lasta endale lõbus näomaaling teha," lausus Palmits. "Oodatud on igas vanuses külastajad. Et tegevused toimuvad toas ja õues, olgu riietus sportlik ja mugav!"

Lastekaitsepäeva puhul on muuseumipilet soodushinnaga üks euro, alla kolmeaastastele on sissepääs tasuta.

Lennusadam ootab lastekaitsepäeval külla koolilapsi. "Päevakava sobib esimese ja teise klassi õpilastele, registreeruda saab meie kodulehel," ütles muuseumi sisuvaldkonna juht Gerly Heinsoo.

Muuseumi välialal on avatud laste mänguväljak ja merekultuuriaastat tutvustav suur telk. Oma telgiga on Lennusadama välialal esindatud ka merevägi ja politsei- ja piirivalveamet. Saab teha tutvust mereväe miinituukrite töö ja varustusega, võtta osa lõbusast orienteerumismängust, meisterdada ja mänge mängida. "Uurida saab piirivalvelaeva Valvas ja väärikat aurik-jäämurdjat Suur Tõll, mis mõlemad Lennusadama kai ääres seisavad," ütles Heinsoo.

Lastekaitsepäeval on kõik tegevused muuseumiõuel lastele tasuta. Registreerimisega toimuvad tasuta õueekskursioonid algavad igal täis- ja pooltunnil. Registreeruda saab aadressil http://lennusadam.eu/event/lastekaitsepaeev-lennusadamas/ Lennusadama angaari pääseb tavaliste hindadega. Külastajatel soovitatakse kehakinnituseks oma söök ühes võtta ja piknikualal keha kinnitada.
--------------------


Tasuta kontserdid Kadrioru pargis ja Lindakivis

1. juunil kell 17 esinevad Kadrioru pargi kontserdiväljakul Erko Niit ja Laura Junson bändiga ning Jäääär.
1. juunil kell 18 toimub Lindakivi kultuurikeskuses laulu- ja tantsukollektiivide galakontsert. Esinevad Polly, Fiesta, Street Ballet, Vizavi, Mission4, Akrida, Nupukesed, Tutti Studio ja Aplaus.


Lapsed istutavad tänavale 11 000 lille

Lastekaitsepäeva puhul istutavad Mustamäe, Kristiine ja Nõmme koolide õpilased 1. juunil Sõpruse puiesteele kahe tunni jooksul 3970 roosi, 420 põõsast ja 7130 püsilille.

Kokku katavad noored lilledega 3464 ruutmeetrit roheriba. "Soovime muuta linna rohelisemaks ja lillelisemaks," ütles abilinnapea Arvo Sarapuu. "Sedakorda valisime istutuseks sõidutee keskel oleva muruga kaetud Sõpruse puiestee liiklussaared, et luua silmailu nii jalakäijaile kui ka autojuhtidele."

Et põhitegijad on siin lapsed, kannab kogu üritus ka laste ja noorte lillepeo nime. 1. juunil haaravad labidad ja rehad ligi 600 last 15 Kristiine, Nõmme ja Mustamäe koolist. Kell 11 avatavat lillepidu korraldab linna keskkonnaamet, peotuju aitab üleval hoida päevajuht Tõnis Milling ning kõiki koolilapsi ootavad kingitused. "Kõik 15 peenralõiku saavad oma kooli jäädavad nimesildid," lisas Sarapuu.

Õpilased istutavad 2702 punast roosi, 450 roosat roosi, 818 kollast roosi ja 420 Jaapani enelat. Kasvama saab veel 2850 kurereha, 2930 Faasseni naistenõgest ja 1350 kukeharja. Sügisel pannakse peenardele maha veel 22 500 krookust, 30 000 nartsissi ja 17 500 hüatsinti. Laste ohutuse pärast suletakse Sõpruse puiesteel liiklus kella 10-13 Räägu tänava ristmikust kuni Ehitajate tee ringteeni.

Buss nr 10 sõidab Ehitajate tee, Keskuse tänava, Mustamäe tee, Vilde tee, Ehitajate tee ja Tammsaare tee kaudu. Buss nr 17 ja 17A Retke tee, Sütiste tee ja Retke tee kaudu, tehes lõpp-peatuse Sütiste tee algpeatuses. Nr 37 sõidab Keskuse tänava, Mustamäe tee, E. Vilde tee, Ehitajate tee ja Tammsaare tee kaudu ning nr 13 Tammsaare ja Järvevana tee kaudu. Bussid nr 20 ja 20A teevad ümbersõidu Tammsaare, Mustamäe, Vilde ja Akadeemia teelt. Nr 25 sõidab Keskuse tänava, Mustamäe, Vilde ja Akadeemia tee kaudu. Trollide 3, 4 ja 9 liiklus seisab kella 10.30-12.30.

Laadimine...Laadimine...