Lasterikaste perede liit tunnistas tublisid lapsi

Pühapäeval, 22. septembril tunnustas Lasterikaste Perede Liit suurtest peredest pärit tublisid lapsi.

Pilt: Mats Õun

Lasterikaste perede liit tunnistas tublisid lapsi

Vesta Reest

Pühapäeval, 22. septembril tunnustas Lasterikaste Perede Liit suurtest peredest pärit tublisid lapsi.

"Valikužürii liikmena pidasin mina oluliseks, et lapsel oleks lisaks headele õpitulemustele ette näidata ka veel muid silmapaistvaid saavutusi kas siis spordis, kunstis või muudes tegevusvaldkondades," ütles žürii liige Karl Laas.

Tema sõnul on suures peres lastel tihti veelgi keerulisem keskenduda ja oma vaikset nurka leida. "Minu meelest on pered, kus kasvab kolm-neli või enam last ning kus õpitakse hästi ja tegeldakse silmapaistvalt ka veel hobidega esiletõstmist väärt," sõnas Laas.

81images

Eriti märkimisväärsed on näiteks ka pered, kus mitu õde-venda on nakatunud harrastustest, millega ka väga kõrgel tasemel tegeldakse.

Näiteks said ühest perest tunnustatud Jasper (12), Joosep (9) ja Jaagup (7) Tammes, kes on kõik silmapaistvad robootikas ning käinud Eestit esindamas robootikavõistlusel Houstonis, Texases, tuues koju karika hea ehituse eest. Või ka näiteks õed Kaisa (19) ja Liisa (15) Siimann, kellest vanem on kuldmedalist ning tunnustatud nii saavutuste eest võrkpallis kui ka mälumängus. Noorem õde Liisa Siimann on hea õpilane ning edasijõudnud klarnetimängija.

Ja lapsed on võrratud ka mitmetel aladel – näiteks 12. klassis õppiv Mia Emilie Valtenberg esindas Eestit edukalt ülemailmsel õpilasfirmade võistlusel Hiinas. Kevadel keskkooli kuldmedaliga lõpetanud Robert Vain on Eesti tasemel täiskasvanud meestest kuulitõukes 5. kohal – super saavutus! Või näiteks 11 aastased kolmikud Katrin, Rauno ja Kristjan Lääne. Katrin Lääne on silmapaistev laulja ja etleja kuid tema vennad Rauno ja Kristjan seevastu on silmapaistvad mõttesportlased – Rauno on Rendzus oma vanustest 5. kogu maailmas. Selliste silmapaistvate saavutustega võiks pikalt jätkata. Sellised lapsed on inspiratsiooni allikaks ka täiskasvanutele.

Muidugi teevad sellised silmapaistvad lapsed žürii töö väga raskeks.

Tublisid lapsi oli tulnud õnnitlema Tallinna abilinnapea Betina Beškina. Lisaks tordisöömisele ja käepigustusele ning tunnustavatele sõnadele said lapsed ka kingikoti, kus žürii liikme sõnul olid sees mõnedki tänapäeva elus vajalikud nutiseadmed.

Laadimine...Laadimine...