Laulupidu jõuab suurte ekraanide vahendusel 14 Eesti maakonda

Laulu- ja tantsupeo ühisvaatamisteks paigaldatakse üle Eesti 3x5 meetri suurused LED-ekraanid ning toolid. Kes staadionile ära ei mahu, see saab tantsupeo reedest etendust tasuta jälgida ka Tallinna, Tartu ja Viljandi Forum Cinemas kinodes.

Pilt: Scanpix
Eesti

Laulupidu jõuab suurte ekraanide vahendusel 14 Eesti maakonda

Toimetaja: Sandra Lepik

Laulu- ja tantsupeo ühisvaatamisteks paigaldatakse üle Eesti 3x5 meetri suurused LED-ekraanid ning toolid. Kes staadionile ära ei mahu, see saab tantsupeo reedest etendust tasuta jälgida ka Tallinna, Tartu ja Viljandi Forum Cinemas kinodes.

Pühapäeval kell 14.00 algavat XXVII laulupeo "Minu arm" kontserti saab suurte ekraanide vahendusel otsepildis jälgida 14 paigas üle Eesti. Mitmetes kohtades saab enne näha ka tantsupeo etenduse ülekannet. Tallinnas kantakse laulupidu üle Vabaduse väljakul.

"Näiteks Valgamaal Taagepera lossi pargis on tore perepäev, kus saab vaadata ja osta Mulgi käsitööd, süüa pannkooke ning soetada kohalikke tooteid. Võrumaal on terve päeva jooksul avatud Uma Meki toiduala ja kohvikud, osaleda saab erinevates õpitubades ja osta kohalike meistrite käsitööd," rääkis ühisvaatamist korraldava Rahvakultuuri Keskuse kommunikatsioonijuht Kaja Mõts.

Pühapäevast laulupeo kontserti saab otsepildis vaadata Orjaku sadamas (Hiiumaa), Rapla linna keskväljakul, Kuressaare linna keskväljakul (Saaremaa), Pärnu linna lastepargis ja Tallinnas Vabaduse väljakul.

Lisaks laulupeole näeb mitmetes kohtades eelnevalt ka tantsupeo etenduse ülekannet.

Tantsupeo etendust saab vaadata:

Taagepera lossi pargis (Valgamaa) kell 10.00

Põlva linna keskväljakul (Põlvamaa) kell 11.00

Loosi mõisa hoovis (Võrumaa) kell 11.00

Jõgeva kultuurikeskuses (Jõgevamaa) kell 11.00

Narva linnuse hoovis (Ida-Virumaa) kell 11.00

Haapsalu Rootsi turu juures (Läänemaa) kell 11.00

Eesti Rahva Muuseumi A sissepääsu ees (Tartumaa) kell 11.00

Viljandi lauluväljakul (Viljandimaa) kell 11.30

Paide keskväljakul (Järvamaa) kell 12.00

Sissepääs on kõikjal tasuta.

Ühisvaatamist korraldab Rahvakultuuri Keskus koostöös Kultuuriministeeriumi, Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA ning Eesti Rahvusringhäälinguga.

Kuna Kalevi Keskstaadionile mahub üksnes piiratud arv pealtvaatajaid, siis toob Forum Cinemas koostöös ERR-iga reedese, 5. juuli tantsuetenduse ka oma Tallinna, Tartu ja Viljandi kinode suurtele ekraanidele. 

XX Tantsupeo "Minu arm" 3. etendus, mille ülekanne algab reedel, 5. juulil kell 18.00 on kõikidele huvilistele tasuta. 

"Tantsupidu on vägagi vaatemänguline ja alati ka suure publikuhuviga ning seepärast on meil väga hea meel, et koostöös ERR-iga saame pakkuda võimalust etendust ka kino suurtelt ekraanidelt jälgida," märkis Forum Cinemas turundusjuht Katre Kärner. "Ülekande vaatamine on kõigile tasuta, kuid endale saalis koha tagamiseks on võimalik eelnevalt osta 3€ kinkekaart, mida saab ka kohe kasutada snäkkide, jookide ostmiseks või uue kinopileti lunastamiseks."

Kärner lisas, et osalt on ehk kinos tantsijaid isegi parem vaadata, kuna päike ei paista lagipähe ja ERRi kvaliteetse ülekande kaudu on kõik oluline ilusti näha. 

Laadimine...Laadimine...