Laupäeval algab XIII Tallinna Kammermuusika Festival

Festival kestab 30. augustini ning toob teiste seas esinema Põhjamaade talentide sümfooniaorkestri Norden ja Poola kammeransambli Baltic Neopolis Virtuosi.

Pilt: Scanpix

Laupäeval algab XIII Tallinna Kammermuusika Festival

Festival kestab 30. augustini ning toob teiste seas esinema Põhjamaade talentide sümfooniaorkestri Norden ja Poola kammeransambli Baltic Neopolis Virtuosi.

Väärtmuusikafestival kuulub Eesti klassikalise muusika tippsündmuste hulka ja on pärjatud Euroopa Festivalide Liidu (EFFE) kvaliteedimärgisega, vahendas BNS.

Avakontsert, mis on linnarahvale tasuta, toimub Estonia kontserdisaalis 21. augustil kell 19, kus esineb Põhjamaade noorte talentide sümfooniaorkester Norden, solistidena on orkestri ees tunnustatud Rootsi sopran Susanna Andersson ja tšellist Jakob Koranyi ning dirigendipuldis on Johannes Gustavsson.

Nii orkester kui festivali korraldaja Pille Lille Muusikute Fond (PLMF) kingivad kõik festivali kontserdid Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva pidulikuks tähistamiseks.

Juba neljandat aastat püstitatakse festivali raames 19. augustil Vabaduse Väljakule telk, kus toimuvad igal täistunnil kell 12-21 kontserdid. Esinevad noored muusikaõppeasutuste õpilased ja mitmed ansamblid.

Lisaks pakuvad korraldajad linnarahvale tasuta võimaluse kuulda Rootsi-Mihkli kirikus 22. augustil kell 15 tunnustatud interpreete - esinevad Kristina Kriit viiulil, Levi-Danel Mägila tšellol, Neeme Ots trompetil ja Tiia Tenno orelil.

Külalistest ootame veel 26. augustil kell 19 Mustpeade Majja Läänemere muusikatalente ühendavat Poola kammeransamdlit Baltic Neopolis Virtuosi, kus kaastegevaks on Eesti oma põlvkonna väljapaistvaim tšellist Andreas Lend.

Suurejooneline galakontsert toob kokku Eesti tippsolistide paraadi 29. augustil kell 19 Mustpeade Majas, kus antakse üle 12. korda Marje ja Kuldar Sinki nimeline noore muusiku preemia Mari-Ann ja Tunne Kelami poolt.

Tallinna Raekojas ja Hopneri majas esinevad 23-28. augustil veel mitmed muusikud ja festival lõpeb Euroopa Komisjoni esinduse esitlusega 30. augustil kell 19 Tallinna Raekojas, esinejateks Euroopa Liidu Noorteorkestri keelpillikvartett ja Eesti klaveritrio Hemies.

Laadimine...Laadimine...