Legendaarne Hiiu tennisehall võib saada moodsa näo ja sisu

"Tennis on populaarne mäng ja muidugi oleks tore mõnusas moodsas hallis jätkata," ütles Nõmme tenniseklubi treener Kersti Orek. "Meil on siin inimlik ja südamlik suhtlemine. On hea, kui noored ikka millegi kasulikuga tegelevad ja oma keha vormis hoiavad, aga peame arvestama ka nendega, kes ei taha end tippu pürgides ära katkestada, vaid käivad siin kui harrastussportlased."

Pilt: Scanpix

Legendaarne Hiiu tennisehall võib saada moodsa näo ja sisu

Ivo Karlep

"Tennis on populaarne mäng ja muidugi oleks tore mõnusas moodsas hallis jätkata," ütles Nõmme tenniseklubi treener Kersti Orek. "Meil on siin inimlik ja südamlik suhtlemine. On hea, kui noored ikka millegi kasulikuga tegelevad ja oma keha vormis hoiavad, aga peame arvestama ka nendega, kes ei taha end tippu pürgides ära katkestada, vaid käivad siin kui harrastussportlased."

Linn soovib lasta uuendada Rahu tänaval asuvat tennisehalli, et muuta see igati moodsaks tennisekeskuseks. Kavas on seada Nõmmel asuvatele ja linnale kuuluvatele Rahu 3 ja Rahu 4a kruntidele hoonestusõigus.


"Soovime muuta sealsed sise- ja välistingimused tennisemängu harrastajatele oluliselt paremaks," ütles abilinnapea Eha Võrk. "Praeguste ehitiste seisukord ei vasta tänapäeva normidele ja piirkonna vajadusele."


Tulevane hoonestaja peab koostama maatükile detailplaneeringu ning selle kehtestamise järel kolme aasta jooksul keskuse püsti lööma. Planeering peab nägema ette sise- ja välisväljakutega tennisekeskuse, sõidu- ja kõnniteed, tänavavalgustuse ja liiklusmärgistusega parklad, tehnovõrgud ja -rajatised.


Nõmme tenniseklubi treener Kersti Orek nentis, et vana angaar, kus praegu Hiiul trennid toimuvad, on ajale jalgu jäänud. "Aga inimeste huvi on suur, halli kasutatakse väga palju. See näitab, et tennis on populaarne," rääkis Orek. "Meil on siin midagi, mis inimestele meeldib – ehk on see inimlik ja südamlik suhtlemine. Teine asi, mis mõjub, on see, et meie hinnad on taskukohased. Loodame, et pärast uue sisehalli valmimist see hea õhkkond vaid tugevneb. Võib-olla mängib rolli ka see, et me pole mingi hiigelkombinaat."


Tallinna spordi- ja noorsooameti juhataja asetäitja Ain Kivi sõnul soovib linn, et Hiiule kerkiks nüüdisaegne ja tänapäeva nõuetele  vastav tennise sisehall, mida saab ka külmal ajal kasutada. "Praegu on Hiiul peamiselt välisväljakud ja üks nõukogude ajast pärit angaar, kus on poolteist tenniseväljakut," selgitas ta. "Seal peetakse peamiselt naaberkooli kehalise kasvatuse tunde. Korralik tennisemäng talvisel ajal lõpeb, mõned nii-öelda ajaloolised kliendid küll käivad natuke toksimas, aga korralikuks mänguks seal külmaga tingimusi ei ole."


Kivi nentis, et aastatega on Tallinnas tennisehalle päris palju juurde tulnud. "Mitte väga ammu aega tagasi avati Lasnamäel Tallinki tennisekeskus, sealkandis on neid keskusi veelgi. Lisaks Tere tennisekeskus ja Haabersti keskus. Aga õhtuse tipptunni ajal on kõik need praegu täielikult hõivatud. Nii et uute siseväljakute järele on suur vajadus. Uutest väljakutest võidab eeskätt noortesport, aga me ei tohi unustada ka harrastusmängijaid ja veterane, kes käivad tennisega oma tervist tugevdamas. Vaatamata päris kõrgele hinnale on kõik saalid täis, seepärast ongi vaja uusi sisehalle."


Oreki sõnul on tennisehalle linnas tõepoolest üsna palju, aga Nõmme ja Hiiu lastele jäävad need kaugeks. "Praegu muretseme  natuke, kuidas ehituse aega üle elada, aga samas on hea mõnusas moodsas hallis jätkata. Peame arvestama ka noortega, kes ei taha tippu pürgida, vaid käivad siin kui harrastussportlased, sellepärast on meil ka rühmad, mis ei ole orienteeritud võistlusspordile."


Kivi sõnul lubab rahva suur huvi tennise vastu arvata, et uue keskuse arendajat on kerge leida.  "Eraarendajate huvi on suur, seepärast otsimegi Hiiu tennisekeskuse arendajat just nende seast," lausus ta. "Kui arendajal on detailplaneering tehtud, peaks ta ka keskuse valmis ehitama. Ja teenust hakkab seal osutama eraoperaator."  


Linn annab parimale arendajale kokku 12 357 m² suurused tennisehalli maatükid 50 aastaks kasutada. "Pika ajalooga Nõmme tennisekeskuse alal peab senine tegevus säilima, kuid tingimused tuleb muuta tänapäeva nõuetele vastavaks," ütles Võrk. "Parim lahendus selle saavutamiseks on just seada linna kinnistutele hoonestusõigus. Sarnast lahendust kasutasime edukalt ka Mustamäe elamuskeskuse puhul."

Laadimine...Laadimine...