Leht: Aivar Soobi suhtes on algatatud veel üks kriminaalasi

Nädala eest tunnistas Tartu maakohus korruptsioonikuritegudes süüdi Tartu vallavanema Aivar Soobi, tema tegevuse uurimiseks on keskkriminaalpolitsei algatanud teisegi kriminaalasja.

Pilt: Scanpix

Leht: Aivar Soobi suhtes on algatatud veel üks kriminaalasi

Nädala eest tunnistas Tartu maakohus korruptsioonikuritegudes süüdi Tartu vallavanema Aivar Soobi, tema tegevuse uurimiseks on keskkriminaalpolitsei algatanud teisegi kriminaalasja.

Lehe andmetel esitas keskkriminaalpolitsei septembris Tartu vallavanemale Aivar Soobile kahtlustuse riigihanke korraldamise nõuete rikkumises ja omastamises ning uurimise all on Soobi tegevus seoses Raadi sõjaväelennuväljaga 2016. aastal, vahendas BNS Tartu Postimeest.

Prokuratuur kahtlustusi ei kommenteerinud, viidates võimalusele, et igasuguse info avaldamine võib mõjutada kriminaalasjas tõendite kogumist. Lõuna ringkonnaprokuratuuri prokurörid Marge Püss ja Allar Nisu kinnitasid siiski, et kahtlustus esitati Aivar Soobile juba ülemöödunud kuul. Ühtlasi avaldas Püss lootust, et süüdistuse esitamiseni jõutakse mõne kuu pärast.

Karistusseadustiku paragrahv, millele kvalifitseeruvat tegu Soobile ette heidetakse, käsitleb riigihanke menetlusnõuete rikkumisest.

Nii nagu eelmisel korral, ütles Aivar Soop ka nüüd, et ei näe endal süüd. Mis puudutab riigihankenõuete rikkumise kahtlustust, siis need on vallavanema sõnul seotud heakorratöödega Eesti Rahva Muuseumi ümbruses Raadil. "Nüüd uuritakse, kas seal (hankes) oli viga või mitte. Rohkem paluti mul mitte kommenteerida," lausus ta. Omastamise kahtlustust Soop enda väitel kommenteerida ei oska. "Omastamist seal ei ole olnud. Isiklikku kasu ei ole ma mitte midagi saanud."

Omastamise paragrahvi järgi karistas kohus vallavanemat möödunud nädalal ning selle eest, et ta aastatel 2013–2014 tankis kolmel korral Tartu vallas tanklast oma isiklikku sõiduautot ning kahel korral võttis bensiini kanistritesse üle 200 euro väärtuses. Ehkki omastamises Soop end süüdi ei tunnistanud, otsustas ta siiski enne kohut vallavalitsusele hüvitada 170 eurot.

Lisaks mõistis kohus ligi 24 aastat valla eesotsas seisnud Soobi möödunud nädalal süüdi toimingupiirangu rikkumises seoses sihtasutuse Emajõe Jõeriik tehingutega aastatel 2013–2015.

Esmaspäeval laekus kohtumajja Soobi kaitsja vandeadvokaat Urmas Kõrgesaare apellatsiooniavaldus.

Kohus teeb kriminaalasjas tervikotsuse teatavaks 15. novembriks, pärast seda on süüdistataval ja tema kaitsjal võimalus esitada sisuline vaidlustus 15 päeva jooksul.

Laadimine...Laadimine...