Lennart Meri Konverentsist võtab osa ligi 400 eksperti ja ametnikku

Reedel algav kaheksas Lennart Meri Konverents toob Tallinnasse ligi 400 julgeolekueksperti ja kõrget ametnikku kogu maailmast.

Pilt: Scanpix

Lennart Meri Konverentsist võtab osa ligi 400 eksperti ja ametnikku (1)

Reedel algav kaheksas Lennart Meri Konverents toob Tallinnasse ligi 400 julgeolekueksperti ja kõrget ametnikku kogu maailmast.

Konverents „Maailmakorra piirid“ keskendub rahvusvahelisele olukorrale ajal, mil tähistatakse Helsingi lepete 40. aastapäeva, teatas konverentsi korraldaja. Reedeses avapaneelis, mis on pühendatud konverentsi seekordsele juhtmõttele, osalevad president Toomas Hendrik Ilves, Poola seimi esimees Radosław Sikorski, endine Hispaania välisminister Ana de Palacio ja Genfi Julgeolekupoliitika Keskuse direktor François Heisbourg.

Üks konverentsi varahommikustest paneelidest käsitleb hetkel traagilise pöörde võtnud põgenikeprobleemi. Mitu arutelu on pühendatud infosõjale. Konverentsi kahekõne peavad president Ilves ja ICANN Euroopa asepresident Jean-Jacques Sahel. Konverentsil meenutatakse ka kaks kuud tagasi traagiliselt hukkunud Boris Nemtsovi ja austatakse tema mälestust. 

Konverentsi esinejate hulgas on kõrgeid riigiametnikke ning rahvusvaheliste organisatsioonide esindajaid nagu OSCE peasekretär Lamberto Zannier, Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee president Anne Brasseur, NATO asepeasekretär Alexander Vershbow, Läti välisminister Edgars Rinkevičs, Leedu välisminister Linas Linkevičius, USA armee Euroopa ja NATO maavägede komandör Frederick Hodges.

Venemaa teemadel on oodatud kõnelejateks endine USA suursaadik Venemaal Michael McFaul, endine Vene presidendi nõunik Andrei Illarionov, Vene opositsiooniaktivist Maša Gessen, ajakirjanik Peter Pomerantsev, ajakirjanik ja autor Edward Lucas. Ukraina teemal arutlevad Ukraina parlamendi väliskomisjoni esinaine, endine Maidani aktivist Hanna Hopko ning Vene riigiduuma liige Ilja Ponomarjov.

Maailmakorda vapustavad täna väga tõsised väljakutsed, ning seda ka Euroopas. Küünilised ja agressiivsed jõud õõnestavad ja hävitavad paljusid demokraatlikke väärtusi. Venemaa rahvusvaheline käitumine ja Lääne püüded sellele vastu astuda, idapartnerluse strateegilised dilemmad, Põhja-Atlandi piirkonna uus julgeolekudünaamika, Euroopa integratsiooni poliitilised väljakutsed, jätkuvad rahutused Lähis-Idas ning informatsiooni kasutamine relvana on vaid mõned tänavuse konverentsi teemadest.

Konverentsi töökeel on inglise keel, seda saab jälgida ka otseülekandes aadressil lmc.icds.ee/live.

Kaheksanda Lennart Meri Konverentsi programmi panid kokku Riina Kaljurand ja Tomas Jermalavicius. Konverentsi korraldab Rahvusvaheline Kaitseuuringute Keskus, toetavad Eesti Energia, Elering, Lennart Meri Tallinna Lennujaam, Eesti Idapartnerluse Keskus, Milrem, Jenni ja Antti Wihuri fond, meediapartner on BNS.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...