Lennukile tegi pommiähvarduse NATO vastane Vladislav Pälling

Islamiäärmuslaste nimel ähvardas mullu suvel Eesti-Saksamaa liinilennukisse pommi panna kohalik vene aktivist, NATO-vastaste avaldustega tuntust püüdlev Vladislav Pälling.

Pilt: Scanpix

Lennukile tegi pommiähvarduse NATO vastane Vladislav Pälling

Islamiäärmuslaste nimel ähvardas mullu suvel Eesti-Saksamaa liinilennukisse pommi panna kohalik vene aktivist, NATO-vastaste avaldustega tuntust püüdlev Vladislav Pälling.

Ta astub teisipäeval kohtu ette, vahendas BNS Postimeest.

Eelmise aasta 25. juuli öösel kell kaks pommiähvardust tehes Islamiriigi nimel esinenud Pällingu tabamiseks kulus kaitsepolitseil üle poole aasta. Ehkki inglise keeles rääkinud mees kasutas siinset mobiiltelefoninumbrit ja kõne oli võetud Eesti territooriumilt, osutus tema isiku kindlaks tegemine keeruliseks.

Pälling oli teinud kõik selleks, et oma isiku ilmsiks tulekut takistada. Asja tegi keeruliseks see, et telefonikõne oli tehtud inimrohke asustusega elurajoonist.

Tallinnas elav Pälling peeti kinni alles tänavu 2. veebruaril ning ta tunnistas oma teo üles. Kohtu loal kuni kaheks kuuks vahi alla võetud mehe motiive uurimist juhtinud riigiprokuratuur ei avalda. Kuid teisipäeval astub mees kokkuleppemenetluse korras kohtu ette, süüdistatuna avaliku korra raskes rikkumises, mille eest on ette nähtud kuni viieaastane vangistus.

Pälling on aastaid otsinud Eesti avalikkuse tähelepanu, saates pöördumisi nii Venemaa riigipeale Vladimir Putinile kui ka Ameerika Ühendriikide presidentidele Barack Obamale ja Donald Trumpile. Neis pöördumistes palub Eesti kodanikuna esinev mees suurriikide juhtidel hoida ära sõjalise konflikti õhutamine Eestis NATO poolt, sest ta ei soovivat näha oma kodulinna Tallinna varemeis.

Pällingu levitatavat sõnumit on ainsana avaldanud Venemaaga seotud propagandakanalid eesotsas Sputniku Eesti väljaandega. Küll võib näiteks tema 2015. aastast pärit pöördumise USA toonase riigipea Obama poole leida videoportaalist Youtube, kus seda on vaadatud üle 350 korra. Peale selle on Pälling üks kohalikuks venekeelsete inimeste erakonnaks pretendeeriva Eestimaa Rahvaste Partei aktiviste.

25. juulil lubas Pälling, et järgmise nädala jooksul plahvatab üks Saksamaale suunduvatest lennukitest. Eesti kontekstis oli Islamiriigi sildi all tehtud ähvardus äärmiselt erakordne ning ehkki terrorirünnuohtu hinnati sel ajal Euroopas väikeseks, sundis see siinseid julgeolekuorganeid võtma Tallinna lennujaamas kasutusele lisaturvameetmeid. Seetõttu saigi avalikku turvatunnet jõhkralt häirinud ähvardaja tabamisest Eesti uurimisorganitele auküsimus.

Laadimine...Laadimine...