Liinat: kas persoonilood on käsitletavad keelatud annetusena?

Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat tegi erakondade rahastamise järelevalve komisjonile (ERJK) avalduse, kuna leidis ajakirjandusest tema hinnangul keelatud annetusena kvalifitseeritavaid artikleid.

Pilt: Scanpix

Liinat: kas persoonilood on käsitletavad keelatud annetusena? (3)

Toimetaja: Toomas Raag

Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat tegi erakondade rahastamise järelevalve komisjonile (ERJK) avalduse, kuna leidis ajakirjandusest tema hinnangul keelatud annetusena kvalifitseeritavaid artikleid.

Pealinn avaldab järgnevalt Liinati komisjonile tehtud avalduse sisu. 29. detsember Eesti Päevalehes ilmus artikkel "Raivo E. Tamm: mul on selline tunne, et just praegu on minu aeg." 
Tegemist on artikliga, mille eesmärk on anda teavet Raivo E. Tamme kandideerimisest riigikogu valimistel ja Raivo E. Tamme persooni tutvustada.
26. jaanuaril Eesti Päevalehes ilmus artikkel "Kristina Šmigun-Vähi: hinges võin küll nutta, aga välja seda ei näita." 
Tegemist on artikliga, mille eesmärk on anda teavet Kristina Šmigun-Vähi kandideerimisest riigikogu valimistel ja Kristina Šmigun-Vähi persooni tutvustada.

Siim Kallas Kroonikas

1. veebruaril Kroonikas ilmus artikkel "25 000 eurot kabineti remondiks!". Tegemist on artikliga, mille eesmärk on anda teavet Siim Kallase kandideerimisest riigikogu valimistel ja Siim Kallase persooni ja vaateid tutvustada.
2. veebruaril Eesti Päevalehes ilmus artikkel "Helir-Valdor Seeder: naiste osalust poliitikas ei tohi kunstlikult forsseerida".
Tegemist on artikliga, mille eesmärk on anda teavet Helir-Valdor Seederi kandideerimisest riigikogu valimistel ning tema vaateid tutvustada.
5. veebruaril Eesti Päevalehes ilmus artikkel "Taavi Rõivas: tunnetan inimeste tüdimust väikeerakondadest, sest Jüri Ratas lükkas nad räästa alla." Tegemist on artikliga, mille eesmärk on anda teavet Taavi Rõivase kandideerimisest riigikogu valimistel ning tutvustada MTÜ Eesti Reformierakonna ja Taavi Rõivase vaateid.
6. veebruar Eesti Ekspressis ilmus artikkel "Laine randjärv: tee mis tahad, ikka paha!"
Tegemist on artikliga, mille eesmärk on anda teavet Laine Randjärve kandideerimisest riigikogu valimistel ning Laine Randjärve persooni tutvustada.
9. veebruar Eesti Päevalehes ilmus artikkel "Mart Helme: ükskõik mis valitsus kevadel kokku pannakse, sügisel läheb see ümbertegemisele".
Tegemist on artikliga, mille eesmärk on anda teavet Mart Helme kandideerimisest riigikogu valimistel ning Mart Helme persooni tutvustada.
27. veebruaril Eesti Ekspressis ilmus artikkel "Trollija ja tõrvikurongkäigu korraldaja Ruuben Kaalep: suhtun natsismi samamoodi nagu tänapäeva sotsid suhtuvad kommunismi."
Tegemist on artikliga, mille eesmärk anda teavet Ruuben Kaalepi kandideerimisest riigikogu valimistel ja Ruuben Kaalepi persooni tutvustada.

Henn Põlluaas Eesti Päevalehes

Märtsis ilmus ajakirjas Golf artikkel "Kaja Kallas: golfimänguks praktiliselt aega ei jää!"
Tegemist on artikliga, mis on ilmunud enne Euroopa Parlamendi valimisi ning artikli eesmärk on anda teavet MTÜ Eesti Reformierakonna vaadetest. 
4. mail Eesti Päevalehes ilmus artikkel "Henn Põlluaas: abikaasasid ei tohiks vahetada nagu kevadist moodi." 
Tegemist on artikliga, mis ilmus vahetult enne Euroopa Parlamendi valimisi ning artikli eesmärk on anda teavet Henn Põlluaasa ja MTÜ Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna vaadetest.
24. mail Kroonikas ilmus artikkel "Taavi Rõivas: ei julge esimese hooga süllegi võtta…" Tegemist on artikliga, mille eesmärk on anda teavet Taavi Rõivase kandideerimisest Euroopa Parlamendi valimistel ning tutvustada tema persooni. 
Liinat palub komisjonil anda hinnang, kas valimiseelsel kampaaniaperioodil erinevate väljaannete poolt avaldatud persoonilood on käsitletavad keelatud annetusena, sest need seisnevad valimistel kandideerivale isikule juriidilise isiku poolt (eelduslikult tasuta) teenuse osutamises, mis ei ole vabalt kättesaadav teistele isikutele.
Liinat leiab, et kui tegemist on keelatud annetusega, siis tuleb rikkumise tuvastamisel algatada järelevalvemenetlus.

 

3 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...