Liiniload käes: šoti miljardäri Superbus asub Eesti turgu vallutama

Juba suvel Eesti turule tulla soovinud Superbus sai kauaoodatud liiniload kätte. Liinid avatakse suundadel Tallinn-Tartu, Tallinn-Pärnu ja Tallinn-Narva.

Pilt: Scanpix

Liiniload käes: šoti miljardäri Superbus asub Eesti turgu vallutama

Juba suvel Eesti turule tulla soovinud Superbus sai kauaoodatud liiniload kätte. Liinid avatakse suundadel Tallinn-Tartu, Tallinn-Pärnu ja Tallinn-Narva.

"Maanteeameti liinilubade komisjon tegi peadirektorile ettepaneku väljastada Superbusile kiirkaugbussliinide Tallinn – Tartu, Tallinn – Pärnu ja Tallinn – Narva teenindamiseks alates käesoleva aasta 14. detsembrist taotletud kõigile 28 väljumisele," ütles maanteeameti kommunikatsioonijuht Triin Adamson pressiteates.

Brian Souteri kaubamärgi Superbus all bussiteenust pakkuma hakkav Bus Transport Holding OÜ teatas juunis, et kavatseb avada kolm liini suundadel Tallinn-Tartu, Tallinn-Pärnu ja Tallinn-Narva. Algselt pidid bussiliinid käivituma juulis, kuid ettevõte ei saanud maanteeametilt korduvalt liinilubasid, kuna nende väljumisajad kattusid juba olemasolevate väljumistega.

Suvel oli maanteeamet valmis osaliselt rahuldama nende taotluse, kuid see ei sobinud Superbusile. Maanteeameti peadirektor Priit Sauk on varem BNS-ile öelnud, et Superbusile liiniloa mitteandmine võis olla seotud sellega, et ettevõte pole veel olnud 100 protsenti valmis siin riigis tegevust alustama.

23. oktoobril toimunud maanteeameti liinilubade komisjon tegi peadirektorile ettepaneku väljastada liiniload veel AS-le Lux Express Estonia kiirkaugbussliinide Tallinn – Kuressaare, Tallinn-Narva, Tallinn-Pärnu ja Tallinn-Tartu teenindamiseks kokku 55 väljumisele.

Komisjon ei toetanud AS-i Lux Express Estonia taotluse rahuldamist liinil  Tallinn-Pärnu ühele ja liinil Tallinn-Tartu viiele väljumisajale. Komisjon tegi peadirektorile ettepaneku väljastada ASi LUX Express Estonia liiniload, kui on ära kuulatud  vedaja seisukoha ja tema ettepaneku  täpse kuupäeva osas, millal ettevõte liinide teenindamist plaanib alustada. Maanteeameti ühistranspordiosakond palus oma kirjas 29.10.2015 AS-l Lux Express Estonia teada anda liinide teenindamise alustamise kuupäevad.

Lisaks tegi Maanteeameti liinilubade komisjon peadirektorile ettepanku kinnitada AS Taisto Transport ekspresskaugbussiliini nr 104 Tartu – Tallinn uue sõiduplaani.

Laadimine...Laadimine...