Liit: Uberi tegevus on taksopiraatlus

Eesti Taksojuhtide Liidu hinnangul kujutab sõidujagamise teenuse lansseerinud Uberi tegevus taksopiraatlust ja ettevõtte tegevus Eestis on praegu ebaseaduslik ning tuleks peatada.  

Pilt: Scanpix

Liit: Uberi tegevus on taksopiraatlus (2)

Eesti Taksojuhtide Liidu hinnangul kujutab sõidujagamise teenuse lansseerinud Uberi tegevus taksopiraatlust ja ettevõtte tegevus Eestis on praegu ebaseaduslik ning tuleks peatada.  

"Meie poole on pöördunud väga paljud taksojuhid, et saada infot, mida Uber endast täpselt kujutab. Kahjuks oleme ka meie selles seisus, et oleme tuginenud meedias eelnevalt avaldatud infole, mida analüüsides oleme jõudnud järeldusele, et Uberi turuletulek on ebaseaduslik ja tegu on taksopiraatlusega," ütles taksojuhtide liidu juhatuse esimees Lembit Poolak Välk Takso poolt korraldatud pressibriifingul.

"Uberi tegevus on konkurentsi kahjustav. Konkurentsitingimustes on ebaseaduslik see, et nad ei tee kulutusi taksomeetrile, printerile, koolitusele, plafoonile ja nad ei tee lisakulutusi ka kallimale kindlustusele, mis on taksojuhtidele kohustuslik," lisas ta.

Poolak lisas veel, et nii pannakse riigi poolt ettenähtud tingimusi täitvad vedajad konkureerima äärmiselt ebasoodsates tingimustes. "Ei saa lugeda seaduslikuks seda, et alustatakse tegevust, kus teenuse osutaja ei täida seadusest tulenevaid nõudeid. Taksojuhi sissetulekud Uberi tulekuga ilmselgelt vähenevad. Oleme aastaid võidelnud taksopiraatluse vastu, aga nüüd me nagu läheme justkui piraatluse lubamise teed," märkis ta.

"Kui tullakse turule, siis peab tulija täitma kõiki kehtivaid seadusi. Mingit pilootprojekti ei saa ilma seadusi täitmata alustada. See pilootprojekt tuleks kohe lõpetada ja võtta vastutusele isikud, kes sellele on kaasa aidanud. Antud juhul on tegu taksoteenuse osutamisega," ütles ta.

Poolak sõnas, et kutsub järgmisel nädalal kokku liidu juhatuse, et Uberi tulekut arutada ja sellest tulenevalt kujundada ka seisukohad, millega pöörduda majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) poole. "Riik peaks tegema koostööd vedajate esindajatega, koostöö ei ole praegu piisav," sõnas Poolak.

Taksojuhtide liit märkis teates, et peab vajalikuks politsei ja valitsuse sekkumist Uberi tegevuse peatamiseks. Liidu hinnangul peaks politsei peatama praegu Tallinnas sõitvad ebaseaduslikku reisijateveoteenust osutavad autojuhid ja alustama seadusest tulenevalt menetlust ja määrama trahvi või aresti. Kui need meetmed tulemust ei anna, võiks kaaluda ka Uber.com-i domeeni sulgemist telekommunikatsioonifirmade poolt, mida on kasutanud Hispaania.

Uber käivitas eelmise nädala reedel Tallinnas Uberi sõidujagamise pilootprogrammi Uberpop, mille turule tulemisega saab Eestist esimene riik Baltikumis, kus Uber tegevust alustab. Uberi pilootprogramm pakub sõidujagamise teenust läbi Uberi rakenduse. Sõidu tellimiseks peavad reisijad rakenduse Apple’i või Androidi veebipoest alla laadima, konto tegema ning seejärel on võimalik nupule vajutusega sõit tellida.  

2 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...