Lillelised tarkuseterad kaunistavad Laagna teed

"Lillepidu ei ole ainult Tallinna ühe tähtsama magistraali ilusamaks muutmiseks, vaid on ka Tallinna noorte loodushariduse oluliseks osaks," sõnas abilinnapea Arvo Sarapuu.

Pilt: Scanpix

Lillelised tarkuseterad kaunistavad Laagna teed

"Lillepidu ei ole ainult Tallinna ühe tähtsama magistraali ilusamaks muutmiseks, vaid on ka Tallinna noorte loodushariduse oluliseks osaks," sõnas abilinnapea Arvo Sarapuu.

Lastekaitsepäeval, 1. juunil toimuval laste ja noorte lillepeol rajavad  kolmeteistkümne Tallinna õppeasutse noored Laagna tee eraldusriba haljastusaladele 38 sümboolset tarkuseterakujulist peenart. Taimede istutamine pealinna magistraalteede eraldusribadele toimub Rohelise pealinna raamistikus väljatöötatud kontseptsiooni "Roheline tuiksoon" rakendamiseks. Mullu toimus lillepidu Mustamäel Sõpruse puiesteel.

2017. aastal rajatakse uued istutusalad Laagna tee eraldusriba haljasaladele 11-nele sildade vahelistele lõikudele. Tänavu on Eestis laste ja noorte kultuuriaasta, mille tunnuslause on "Mina ka!" ja mille märksõnadeks on iseolemine ja koostegutsemine. Saades inspiratsiooni teema-aastast, kujutavad Laagna tee peenrad endast sümboolseid tarkuseterasid.

"Koolinoored tulevad peenarde juurde varustatuna vastava tarkusega, sest oma koolides läbisid nad taimede istutamise koolituse," ütleb abilinnapea Arvo Sarapuu. "Lillepidu ei ole ainult Tallinna ühe tähtsama magistraali ilusamaks muutmiseks, vaid on ka Tallinna noorte loodushariduse oluliseks osaks," sõnas abilinnapea.

4150 m2 suurune ja 6,2 km pikkusega istutusala jaguneb 38 peenraks. Sel aastal oodatakse Laagna teele ligi 800 osalejat 13 õppeasutusest, sh 9 Lasnamäe ja 2 Kesklinna linnaosa koolide ning 2 kutsekooli õpilased ja õpetajad, kellele lisanduvad vabatahtlikud linna töötajad.

Lillepeol istutatakse 1023 kollast, 1302 roosat ja 1023 punast roosi; püsililledest kurereha ´Rozanne´  7068 tk, kukeharja ´Herbstfreude´ 2394tk,  fasseni naistenõgest ´Walkers Low´ 6498tk. Täiendavalt istutakse sügisel sibullilli: 18300 hüatsindi sibulat, 68400 krookuse sibulat ja 22000 nartsissi sibulat. Lillepeo avamisel istutatakse 4 pihlakat ´Asplenifolia´.

Lillepeo avavad kell 10.45 Sabatähe bussipeatuse juures pidulikult linnavalitsuse ja linnaosa ja ning koolide esindajad. Pärast tseremoonia lõppu kell 11.00 algab istutustöö, mis kestab kuni kella 12.30-ni. Lillepeo lõputseremoonia  toimub Tondiloo pargis algusega kell 13. Koolide esindajad saavad tänukirja ja auhinna, sellele järgneb elektroonilise muusika duo Púr Múdd (laulja Joonas Alvre ja instrumentalist Oliver Rõõmus) kontsert.

Seoses lillepeo korraldamisega on sõiduautoliiklus 1. juunil piki Laagna teed Gonsiori tn ristmikust kuni Kärberi tn ristmikuni suletud ajavahemikul kell 10–14. Tallinna liinibussidele on kummaski suunas avatud üks parempoolne sõidurada ja piirkiirus on 30 km/t. Liiklejate teavitamiseks pannakse Laagna tee sildadele ajutised liiklusmärgid ja plakatid. Laste ja noorte lillepeo ajal toimub tavapärane liiklus Laagna tee sildadel ja kvartalisisestel tänavatel. Korraldajad paluvad liiklejatelt mõistvat suhtumist ja soovitavad vältida Laagna tee piirkonda 1. juunil ajavahemikul kella 10–14.

Laadimine...Laadimine...