Linn loob erivajadusega inimestele infoportaali

Linn loob portaali, kust väikelaste emad, eakad, erivajadustega inimesed jt abivahendite kasutajad saaksid infot, kuidas pääseda ligi avalikele asutustele jm olulistele kohtadele.

Pilt: Svetlana Aleksejeva

Linn loob erivajadusega inimestele infoportaali (3)

Urmas Kaldmaa

Linn loob portaali, kust väikelaste emad, eakad, erivajadustega inimesed jt abivahendite kasutajad saaksid infot, kuidas pääseda ligi avalikele asutustele jm olulistele kohtadele.

Portaal sisaldaks muu hulgas teavet, kas kuskil on olemas kaldtee või on seal midagi, mis liikumist takistab.

"Tahame teha tõsise versiooni, mis on kindlalt kogu aeg hoolduse ja uuendamise all," ütles linna sotsiaal- ja tervishoiuameti teenuste ja toetuste sektori peaspetsialist Marina Runno.

Kus asub mängunurk?

Tallinna puuetega inimeste koja tegevjuht Mihkel Tõkke nimetas portaali loomist heaks ideeks. "Kui mõelda puuetega inimeste iseseisvalt hakkamasaamise ja tegevuse peale, siis on sellise infoportaali loomine väga tähtis," ütles Tõkke. "Puuetega inimesed saavad siis enne kuhugi asutusse minemist järele vaadata, kuidas sinna pääseb ja millised on nende võimalused seal iseseisvalt hakkama saada. Puuetega inimene ei pea siis enam ühte või teise asutusse helistama või kedagi appi paluma. Ka asutusel on lihtsam klientidele oma teenuseid pakkuda."

Praegu koostatakse infosüsteemi loomiseks lähteülesannet ja kaardistatakse, millist teavet täpselt süsteem sisaldama peaks.

Selleks tahab sotsiaal- ja tervishoiuamet kaasata paljude sihtrühmade esindajaid, eri linnaameteid ning ka sotsiaalministeeriumi ja puuetega inimeste koda. "Teeme koostööd erivajadustega inimeste organisatsioonidega," lausus Runno. "Lisaks on kaasatud näiteks väikelaste vanemad, et saaksime teada, mida nemad tahaksid meie infosüsteemist leida. Nad võiksid sealt näiteks uurida, millisele mänguväljakule oleks neil kõige mõistlikum minna või kas mingis avalikus asutuses on olemas imetamis-, mähkimis- ja mängutuba."

Info helifooride kohta

Kindlasti on infosüsteemis ka nägemispuudega inimestele mõeldud osa. Sealt saaks teavet selle kohta, kus asuvad signaalfooriga tänavaületuskohad, millistes asutustes on kasutatud pimedate kirja jne. Järgmise aasta lõpuks peaks infosüsteemi loomine nii kaugel olema, et sinna saab hakata andmeid sisestama. Esialgu hõlmaks süsteem ainult Tallinna linna, kuid juba praegu arvestatakse sellega, et seda peab olema võimalik laiendada üle Eesti.

3 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...