Linn võtab üle pankrotti läinud bussifirma töö

Tallinna Linnatransport peab erabussifirma MRP Linna Liinid pankroti tõttu võtma üle liinid, mida teenindas MRP. TLT peab kahe nädalaga leidma 50 bussi ja 125 bussijuhti. "Olukorrast on õppida nii Tallinnal kui ka teistel omavalitsustel," lausus abilinnapea Kalle Klandorf ja lisas, et õnneks on Tallinnal oma transpordifirma, mis saab appi tulla, ning trollid, trammid ja linna läbivad rongid.

Pilt: Scanpix/ Illustreeriv pilt

Linn võtab üle pankrotti läinud bussifirma töö

Toimetaja: Moonika Tuul

Tallinna Linnatransport peab erabussifirma MRP Linna Liinid pankroti tõttu võtma üle liinid, mida teenindas MRP. TLT peab kahe nädalaga leidma 50 bussi ja 125 bussijuhti. "Olukorrast on õppida nii Tallinnal kui ka teistel omavalitsustel," lausus abilinnapea Kalle Klandorf ja lisas, et õnneks on Tallinnal oma transpordifirma, mis saab appi tulla, ning trollid, trammid ja linna läbivad rongid.

Abilinnapea Kalle Klandorf rääkis, et 15. jaanuaril teatas üks krediidiasutus Tallinnale, et hakkab MRP Linna Liinidelt ära võtma busse - esimesel päeval 10 ja edasi 5 kaupa. "Sellega oleks tekkinud suured augud bussiliikluses," lisas Klandorf.

Klandorfi sõnul võeti MRP-ga ühendust ning selgus, et krediidiasutustega on saadud kokkuleppele, sest MRP saab Tallinna bussiliine teenindada 1. veebruarini. MRP teenindas 11 liini, see on umbes 10% linna bussiliiklusest, lisas ta. Firma käes on bussiliinid nr 2, 12, 13, 20, 20A, 25, 39, 49, 57, 59 ja 65.

Rahaprobleem ei tulnud ootamatult

Tallinna Transpordiameti juhataja Andres Harjo tõdes, et MRP rahalisest seisust on räägitud eelmisest suvest saadik, kui Postimees kirjutas ettevõtte finantsraskuste kohta. 5. juulil küsis selle kohta MRP-lt ka linn, kuid siis vastati, et probleemidega tegeletakse ning lepingu ülesütlemiseks pole põhjust.

8. jaanuaril pöördus MRP Tallinna Transpordiameti poole ja teatas, et pole liisingufirmadega kokkuleppe saanud. Harjo lisas, et kohe korraldati MRP ja liisingufirmadega kohtumine ning liisingufirmad andsid Tallinnale hingamisruumi. MRP jätkab tööga kuu lõpuni ning 1. veebruaril peab kõikide liinide teenindamise üle võtma Tallinna Linnatransport.

"Kuigi see on halb kogemus, siis see on härrasmehelik käitumine liisingufirmase poolt, et ei lennatud toore jõuga peale ega hakatud busse tagasi võtma," sõnas Harjo, et muidu oleks Tallinna bussiliikluses juba praegu augud tekkinud.

"See on TLT jaoks eriolukord," kinnitas Tallinna Linnatranspordi AS juhatuse esimees Deniss Boroditš ja lisas, et kuna transpordiettevõte töötab selles mahus, mis vaja on, siis täiendava 11 liini teenindamine tekitab vajaduse lisabusside jaoks. Boroditši sõnul on TLT-sse vaja umbes 50 lisabussi ning samuti on vaja juurde palgata umbes 125 bussijuhti.

Uus graafik selgub kuu lõpus

Borodits lisas, et TLT kuulutab välja kiirema menetlusega hanked, et kahe nädalaga lahendada olukord. See, kuidas Tallinna bussigraafik muutub, selgub kuu lõpus, lausus ta.

"Praegusel hetkel pole MRP Linna Liinidele mingeid etteheiteid graafikukohaste väljumiste osas, liinid töötavad normaalselt," kinnitas Harjo ja lisas, et talvistes oludes on rohkem avariisid ja tehnilisi rikkeid, kui see pole märkimisväärne probleem.

Klandorf lisas, et olukorrast on õppida nii Tallinnal kui ka teistel omavalitsustel. Ta tõi näiteks, et puudujäävad 50 bussi on Tartu kõikide linnabusside hulk ja Tartul poleks sellises olukorraks oma linnatranspordi firmat, mis saaks appi tulla. Klandorf lisas, et Tallinnas on ka trammid, trollid ja linna läbivad rongid, mis aitavad bussiliikluse probleeme leevendada.

Juba 24. jaanuaril tuleb Tallinna linnavolikogus arutlusele eelnõu, mis annaks sõitjateveo täielikult üle TLT-le.

Kes tahab saada Tallinna bussijuhiks?

Seoses 11 bussiliini üle võtmisega MRP-lt otsib Tallinna Linnatransport kuni 125 bussijuhti.

Pakkumisest huvitatud bussijuhipaberitega ja varasemat töökogemust omavad, soovitavalt Tallinnas või lähiümbruses elavad kandidaadid saavad saata CV aadressile diana.jakobson@tallinnlt.ee

Kandideerimise eelduseks on D-kategooria juhiluba, bussijuhi ametikoolituse tunnistus ja suhtlustasemel eesti keele oskus. Kasuks tuleb varasem töökogemus bussijuhina, täpsus ja kohusetundlikkus, viisakus ja valmidus meeskonnatööks. TLT pakub omalt poolt transpordisektori keskmisest kõrgemat töötasu, pikaajalist ja stabiilset tööd, paindlikke töötingimusi, tasuta ametialast täiendkoolitust ning soovi korral ettevõtte korraldatud majutust.

Laadimine...Laadimine...