Linna 22 000 last saavad lasteaias tasuta toitu

Septembrist alates ei pea enamiku Tallinna lasteaedade lapsevanemad enam söögiraha maksma.

Pilt: Scanpix

Linna 22 000 last saavad lasteaias tasuta toitu

Septembrist alates ei pea enamiku Tallinna lasteaedade lapsevanemad enam söögiraha maksma.

Kui lapse toidule kulub lastesõimes kuni 1,80 eurot ja lasteaias kuni kaks eurot päevas, maksab linn selle summa täielikult kinni. Abilinnapea Mihhail Kõlvarti sõnul maksab linn selle piirmäära ulatuses toituraha kinni laste eest, kes on ametlikult Tallinna elanikud. "Lapse toidukulu kaetakse lasteasutuses kohal käidud päevade eest, mille eest arvestatakse toidutasu," selgitas Kõlvart. Abilinnapea sõnul saab sellise piirsumma eest tasuta söönuks 22 000 Tallinna lasteaialast. "Lasteaia toiduraha on vanematele märkimisväärse summa kohatasu kõrval, seega saavad vanemad vähendada oma igakuiseid väljaminekuid," ütles Kõlvart. "Kui lasteaias käib ühest perest veel korraga kaks või enam last, siis aasta peale hoiavad pered kokku juba märkimisväärse summa ehk ligemale 800-1200 eurot." 

Lasteaedades on toiduraha erinev, selle määrab iga lasteaia hoolekogu ise. Praegu jääb söögiraha suurus 1,18-2,40 euro kanti. "Kui lasteaed kulutab toidule rohkem kui 1,80 või 2 eurot, katab vahe lapsevanem," mainis Kõlvart.

Tallinna hallata on 128 lasteaeda ning ligi 70% lasteaiaarvetel on nüüd toiduraha rea peal null. Juurde peavad vanemad maksma 30% lasteaedadest, aga ka sel juhul jääb see summa enamikus lasteaedades 1-2 euro kanti kuus.

Linna antava raha eest saavad lasteaiad valmistada täisväärtuslikku ja laste arengule ja kasvamisele kaasa aitavat toitu.

Laadimine...Laadimine...