Linna purskkaevud hakkavad jõulude eel valgust purskama

Linna purskkaevud hakkavad valgust purskama, Kultuurikatla korsten on prožektoritega värvitud sini-must-valgeks, Vabaduse väljaku treppidel aga tantsivad päikesejänkud.

Linna purskkaevud hakkavad jõulude eel valgust purskama

Ivo Karlep

Linna purskkaevud hakkavad valgust purskama, Kultuurikatla korsten on prožektoritega värvitud sini-must-valgeks, Vabaduse väljaku treppidel aga tantsivad päikesejänkud.

"Tänavu on linna paigaldatud mitmeid valguskaunistusi, mis tuletavad meelde Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva ja rõhutavad erilist pidulikkust," ütles kommunaalameti juhataja asetäitja Tarmo Sulg. Esmakordselt kasutatakse Eesti tänavate ja väljakute kaunistamiseks videograafikat. Näiteks Vabaduse väljakul ja Tartu mnt alguses olevatele postidele joonistuvad rahvusvärvid. Videograafika kuvab vajadusel nii Tallinna kui ka Eesti Vabariigi lippe. Vabaduse väljaku trepistik on saanud erilise liikuva valgusmängu, mida on hakatud kutsuma päikesejänkudeks. 

Uued kaunistused

Erilise valgustuse on saanud ka Kultuurikatla korsten, mis on prožektoritega värvitud sini-must-valgeks. "Eesti Vabariigi sünnipäevakingitusena saavad kõik linnaosad detsembrikuu alguses suursugused, viie meetri kõrgused valgustatud tammed, mille 4200 valgusallikat loovad seninägematu valguskompositsiooni," lausus Sulg. "Tamm on olnud eestlastele läbi aegade püha puu, millega seonduvad mitmed legendid, rituaalid ja uskumused."

Eriti tõstis Sulg esile purskkaevude talvekatetele loodavat vett ja veemängu jäljendavat valgustust. "Samuti on linnaruumis mitmeid puid, millele on paigaldatud külluslik tulede kompositsioon," lisas ta.

Eelmistel aastatel Vene ja Viru tänavat ehtinud ehtsate kuuskede paigaldamine jätkub vanalinnas Sauna, Müürivahe, Rüütli ja Toompea tänaval, Lühikeses jalas, aga ka Rataskaevu, Väike-Karja ja Suur-Karja tänaval, Vanaturu kaelas ning Kuninga ja Kullassepa tänaval.

Lisaks saavad kommunaalameti tellimusel uued jõulukaunistused Viru ja Harju tänava haljasala, Tammsaare tee, Ehitajate tee, Mustakivi tee, Narva mnt, Sõle ja Telliskivi tänav ning Sõpruse pst.

Kokku tellib kommunaalamet üle tuhande jõulukaunistuse.

Säästlikud leedtuled

Linna kommunaalamet on linna talvevalgustusega kaunistanud üle kümne aasta. "Kui alguses oli rõhk postikaunistustel, siis viimastel aastatel on keskendutud just linna tähtsamate paikade kaunistamisele," rääkis Sulg. "Koos tehnoloogia arenguga on muutunud ka talvevalgustuse tehnoloogia ja värvus. Tallinn on alati eelistanud säästlikku leedvalgustust, mille värvustemperatuur on läinud aastate jooksul soojemaks ja hubasemaks."

Aasta-aastalt on linnapilti lisandunud aina uusi meeleolukaid kaunistusi. Valgustus peab Sule sõnul looma positiivseid emotsioone ja vau!-efekte, mis kujundavad mõnusa, hubase ja turvalisena tunduva linnaruumi.

Laadimine...Laadimine...