Linnaisad tutvusid olukorraga Narva maanteel

Kontrollkäigul avaldasid linnajuhid rahulolu Elering AS ja Leonhard Weiss Energy AS poolt teostatavate rekonstrueerimistööde tempo ja kvaliteedi suhtes. 

Pilt: Raepress

Linnaisad tutvusid olukorraga Narva maanteel

Kontrollkäigul avaldasid linnajuhid rahulolu Elering AS ja Leonhard Weiss Energy AS poolt teostatavate rekonstrueerimistööde tempo ja kvaliteedi suhtes. 

Tallinna abilinnapead Taavi Aas ja Kalle Klandorf ning Tallinna Kommunaalameti esindajad korraldasid täna kontrollkäigu Narva maanteel asuvale tee-ehitusobjektile ning tõdesid, et tänava rekonstrueerimistööd lõpetatakse tähtaegselt.

„Tõdesime, et teetööd Narva maanteel püsivad graafikus ning orienteeruvalt 30. augustil tehakse liiklus alates Petrooleumi tänavast lahti ning kui peaks tekkima vajadus teelõigu lõplikuks testimiseks teha veel üks liiklussulgemine, siis tuleb põhjalikult ette teavitada, millal ja kus see täpselt toimub“, sõnas Kalle Klandorf, kelle hinnangul muutub olukord Narva maanteel suve lõpuks kindlasti paremaks.

Leonhard Weiss Energy AS projektijuht Arno Saar andis Tallinna juhtidele ülevaate Elering AS-i kõrgepingekaabli paigaldustööde kava täitmise hetkeseisust: „Eelmisel aastal valmis teelõik lõik Narva maantee 55 juurde, kus torud lõppesid ära. Siis paigaldati kaablid ja muhvid ning ehitati kaablikaevud. Täna me teeme trassi edasi Liivaaia kvartalist kuni Ranna alajaamani ja paigaldame kaablit Kadrioru pargist kuni Ranna alajaamani.“

25. mail alustas Elering AS Narva maanteel lõigus Laikmaa tänavast kuni Petrooleumi tänavani kõrgepingekaabli paigaldustöödega, millega kaasnesid ulatuslikud liikluskorralduse muudatused. Maa-aluse kõrgepingekaabli paigaldustööde teises etapis, mis kestab 30. augustini, on suletud liiklus Narva maantee lõigus Petrooleumi tänavast kuni Laikmaa tänavani. Mõlemasuunaline läbipääs võimaldatakse vaid ühistranspordile.

Ümbersõit linna siseneval suunal on võimalik Tuukri tänava ja Ahtri tänava kaudu või Laagna tee ja Gonsiori tänava kaudu või Peterburi tee ja Tartu mnt kaudu. Linnast väljuval suunal saab lisaks eelnimetatud marsruutidele sõita ka Raua ja Vilmsi tänava kaudu.

Narva maanteega ristuvatel suundadel jäävad ristmikud liiklusele avatuks. Samuti tagatakse sulgemispiirkonnas kohalikud ligipääsud. Ühistranspordi peatuseid ja marsruute ei ole muudetud. Linnakodanikel soovitatakse autoliikluseks kasutada võimalikke ümbersõidu marsruute. Mugavam kui isikliku autoga on Pirita suunal liiklemiseks kasutada ühistransporditeenuseid. Kasutada võiks ka „Pargi ja Reisi“ parklat Pirital, mis on suhteliselt tühi ja parkimiskohti on seal piisavalt.

Seoses koolide suvevaheajaga ja puhkuste perioodiga on Tallinnas veidi väiksem liikluskoormus, mis on ka Pirita suunaliste ümbersõidumarsruutide liikluskoormust vähendanud. Kuna tööde tehnoloogia on keeruline, võib ette tulla liikluskorralduse muudatusi, millest informeeritakse täiendavalt. Liiklust reguleerivad ajutised liiklusmärgid ning tööpiirkond on piiretega märgistatud. Autojuhitidel palutakse hoolikalt jälgida ajutiselt paigaldatud liikluskorraldusvahendite nõudeid.

Tööde teostajad vabandavad tekkinud ebamugavuste pärast ja soovivad kõigi liiklejate mõistvat suhtumist. Tallinna Linnavalitsus jälgib olukorda ning osutab vajadusel abi.

Tallinna liiklussituatsiooni on võimalik vaadata ka tasuta mobiiliäpist Waze. Keskkond jagab reaalajas liiklusinfot ja ummikute asukohti ning võimaldab sel moel autojuhtidel oma teekonda paremini planeerida.

Laadimine...Laadimine...