Linnalooduse kompass tutvustab Tallinna ja Helsingi loodust

Uudne veebiportaal sisaldab infot Tallinna ja Helsingi kümne liigirikkama ja põnevama roheala kohta, sealhulgas ka fakte alade elurikkuse ja huvitava ajaloo osas. Vaata ise!

Pilt: Kuvatõmmis

Linnalooduse kompass tutvustab Tallinna ja Helsingi loodust (1)

Uudne veebiportaal sisaldab infot Tallinna ja Helsingi kümne liigirikkama ja põnevama roheala kohta, sealhulgas ka fakte alade elurikkuse ja huvitava ajaloo osas. Vaata ise!

Uues veebiportaalis "Linnalooduse kompass" aadressil citynature.eu, kuhu on koondatud infot Tallinna ja Helsingi loodusväärtuste kohta.  Portaal valmis Tallinna Keskkonnaameti juhtimisel läbiviidava projekti NATTOURS raames.

Uudne veebiportaal sisaldab infot Tallinna ja Helsingi kümne liigirikkama ja põnevama roheala kohta, sealhulgas ka fakte alade elurikkuse ja huvitava ajaloo osas. Samuti leiab "Linnalooduse kompassi" kaardirakendusest juhiseid võimalike liikumisteede kohta. Veebilehe sisu on eesti-, inglise-, vene- ja soomekeelne, mistõttu saavad seda kasutada nii kohalikud elanikud kui ka turistid. Lisaks on portaali koondatud ka loodushariduse alast teavet, mida on võimalik õppetöös kasutada nii õpetajatel kui ka õpilastel.

Citynature.eu on loodud eesmärgiga suurendada teadlikkust linnalooduse kohta, mis on Tallinna ja Helsingi ajalooliste linnasüdamete kõrval pälvinud teenimatult vähe tähelepanu. Nende linnade haljasaladel peituv mitmekesine elustik ja looduspärand muudavad Tallinna ja Helsingi tõelisteks loodusturismi magnetiteks.

"Linnaruum ei koosne vaid majadest, tänavatest ja neil sagivatest inimestest-autodest. Linnakeskkonna lahutamatuks osaks on putukad, linnud ja loomad. On ka suuremad ja väiksemad haljasalad ning metsatukad oma elurikkusega. Uus veebiportaal on heaks suunanäitajaks Tallinna looduse (taas)avastamisel," ütles Tallinna abilinnapea Züleyxa Izmailova.

Veebilehel tutvustatakse lähemalt tuntud rohealasid - Kadrioru parki ja Pääsküla raba, aga ka vähem tuttavaid loodusalasid - Astangut ja Maarjamäed.

Tallinna Keskkonnaameti juhtimisel ning koos Helsingi linna ja Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskusega läbiviidava projekti NATTOURS eesmärgiks on suurendada teadlikkust loodusväärtuste kohta Tallinna ja Helsingi linnas nii kohalike elanike kui ka turistide seas. Projekti olulisteks fookuspunktideks on muu hulgas linnuvaatlus ning mõlema linna märkimisväärselt mitmekesine taimestik. Projekti käigus on valminud Tammesalu laudtee Kadrioru pargis, laudtee lõigud Paljassaare hoiualal ning valmib ka linnuvaatlustorn Rocca al Mare promenaadi ääres.

Projekti rahastab 85% ulatuses Euroopa Liidu Euroopa regionaalarengu fondi INTERREG Kesk-Läänemere programm. Projekt kestab 2016. aasta märtsist 2018. aasta oktoobri lõpuni.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...