Linnapea kinkis volikogule Eesti ja Tallinna lipu

"Meil möödub 800 aastat Tallinna esmamainimisest ning 115 aastat ka eestikeelse ja -meelse Tallinna volikogu tegutsema asumisest. Niisiis saab öelda, et linnapea kinkis volikogule Eesti ja Tallinna lipu vägagi sobival ajal," kommenteeris kingitust Eesti Lipu Seltsi esimees Jüri Trei.

Pilt: Mats Õun

Linnapea kinkis volikogule Eesti ja Tallinna lipu

"Meil möödub 800 aastat Tallinna esmamainimisest ning 115 aastat ka eestikeelse ja -meelse Tallinna volikogu tegutsema asumisest. Niisiis saab öelda, et linnapea kinkis volikogule Eesti ja Tallinna lipu vägagi sobival ajal," kommenteeris kingitust Eesti Lipu Seltsi esimees Jüri Trei.

Linnapea Mihhail Kõlvart kinkis linnavolikogu istungil volikogu esimehele Tiit Terikule Eesti ja Tallinna lipu, mis hakkavad kaunistama linnavolikogu istungite saali. "Lipp iseenesest on ju vaid kangas, mille teeb lipuks tähendus, mille me talle anname. Lipuks muutub ta läbi lugupidamise ja väärtustamise," lausus Kõlvart. "Lipuks muudab selle kanga see, et me teame – me oleme kõik üks Tallinn, me oleme kõik üks Eesti."

Saal läks värskendamisele

Teriku sõnul andsid eelmise hooaja mitmel istungil tooni vaidlused riigilipu üle Tallinna linnavolikogus. "Võin kinnitada, et Eesti lipp on olnud linnavolikogus kogu aeg au sees ning kõik on suhtunud sellesse lugupidavalt," selgitas ta. "Juba toona ütlesin, et kui riigilipu jaoks on saalis ruumi vaja, tuleb vajadusel kas või mööblit ümber tõsta. Suvepuhkuse ajal värskendatigi istungite saali ning soetati ka sobivad lipualused, kus lippe väärikalt eksponeerida. Loodetavasti saavad nüüd kõik volikogu fraktsioonid suunata oma energia pealinna teemade ja tallinlaste  murede lahendamisele."

Reformierakond nurises aasta tagasi, et volikogu saalis pole suurt riigilippu esinduslikult välja pandud. Paraku polnud toona saalis lippudele piisavalt ruumi, sest lippude ümber peab olema piisavalt ka vaba ala. Trei andis volikogule nõu, kuidas oleks kõige parem lippe paika panna. "Nüüd peaks olema lipud soliidselt välja pandud ja kellelgi ei tohiks olla õiendamist," ütles Trei. "Lipud on nüüd saalis olemas ja erakondadel pole enam seetõttu n-ö konti mille tõttu linnapea või volikogu kallal norida. On oluline, et Eesti lipp sai pandud esinduslikult volikogu saali just ajal, mil me tähistame Eesti lipu 135. aastapäeva."

Igati sobiv ajastus

Kõlvart oli siis veel linnavolikogu esimees, kui otsustati istungite saalis lippudele sobiv koht leida. Nüüdne linnapea ütles oma sõnavõtus, et lisaks sellele, et tänavu möödub 800 aastat Tallinna esmamainimisest, on veel üks ajalooline tähtpäev – 115 aastat möödub ajast, mil eestlased saavutasid Tallinna linnavolikogus ülekaalu. "Seepärast on kohane, et täna saab volikogu endale nii sinimustvalge Eesti lipu kui ka sinivalge Tallinna lipu," lausus  linnapea.

Ka Trei rõhutas, et üldse on käisid juubelite aasta, mil Eesti ja Tallinna lipu väljapanek on paljuski omal kohal. "Tõepoolest, meil möödub 800 aastat Tallinna esmamainimisest ning 115 aastat ka eestikeelse ja -meelse Tallinna volikogu tegutsema asumisest. Niisiis saab öelda, et linnapea kinkis volikogule lipud vägagi sobival ajal."

Volikogu Isamaa fraktsiooni esimees Mart Luik oli asjade käiguga väga rahul. "Isamaa fraktsioon tervitab väga, et riigilipp on nüüd istungite saalis," ütles ta. "Me toetasime kogu aeg seda opositsiooni nõuet, et volikogu põhilises kooskäimise ruumis oleks riigilipp oma väärikal kohal. Argument, et lipp ei mahu saali, ei tundunud meile kuidagi vastuvõetav. Ja ma ütlesin ka volikogu istungi kõnepuldist tunnustavaid sõnu tänase keskerakondliku linnavõimu kohta. Vaidlesime, mis me vaidlesime, aga lõpuks jõudsime ühisele arusaamisele ja Eesti meel on saali toodud. Nüüd seisavad ees uued vaidlused ja tööd."

Laadimine...Laadimine...