Linnateatri uus etendus räägib sõltuvustest vabanemisest

Suurbritannias parima uue näidendi auhinna võitnud etenduse peaosas näeb Evelin Võigemasti (pildil).

Pilt: Scanpix

Linnateatri uus etendus räägib sõltuvustest vabanemisest

Suurbritannias parima uue näidendi auhinna võitnud etenduse peaosas näeb Evelin Võigemasti (pildil).

29. oktoobril jõuab Linnateatri Taevalavale Diana Leesalu uus lavastus "Inimesed, kohad ja asjad", mille autor on Duncan Macmillan. Peaosas astub üles Evelin Võigemast.

Leesalu sõnul tundis ta näidendit lugedes kohe, et see puudutab teemat, millest avalikult rääkimine on päriselt oluline. "Meie kultuur ja traditsioonid on alkoholist täiesti läbi imbunud," ütles lavastaja. "Peame ju isegi täiskasvanuks saamise verstapostiks seda, kui lõpuks ometi lubatakse vanatädi juubelil lastelauast morsiklaasi tagant täiskasvanute lauda kolida ja koos vanematega viinapitse kokku lööma hakata. On kaunis naiivne uskuda, et narkootikumid levivad ainult kusagil Balti jaama lähedal kiledressides nolkide hulgas."

Näidend räägib noorest näitlejannast Emmast, kes elas oma elu lahedamaid aastaid, ent on eri keerdkäikude tulemusel sattunud võõrutusravikliinikusse. Etendus uurib, kuidas endale oma probleeme tunnistada ning nendest vabaneda. Näidendi autor Duncan Macmillan on Briti näitekirjanik ja lavastaja. "Inimesed, kohad ja asjad" on tema kõige värskem näidend, mis sai tänavu parima uue näidendina Olivieri auhinna.

Teistes osades mängivad Piret Kalda, Andres Raag, Argo Aadli, Indrek Ojari, Kaspar Velberg või Tõnn Lamp, Henrik Kalmet, Maiken Schmidt, Priit Pius ning Tallinna tantsuakadeemia tantsijad. Lavastuse kunstnik on Jaagup Roomet, kostüümikunstnik Liis Plato, helilooja ja helikujundaja Veiko Tubin, valguskujundaja Emil Kallas, liikumisjuht Märt Agu ja videokujundaja Emer Värk.

Laadimine...Laadimine...