Lõbus jõulutrall viib jääkarudelegi kingitusi

Igaüks võib mõnele loomale sobiva kingituse loomaaeda kaasa võtta ja anda jõuluvana kätte, kes tunneb sealseid häid lapsi ning teab, kellele mida ja kui palju tohib anda.

Pilt: Signe Kalgan

Lõbus jõulutrall viib jääkarudelegi kingitusi

Ivo Karlep

Igaüks võib mõnele loomale sobiva kingituse loomaaeda kaasa võtta ja anda jõuluvana kätte, kes tunneb sealseid häid lapsi ning teab, kellele mida ja kui palju tohib anda.

Linna kultuuriameti osakonnajuhataja Lennart Sundja soovitas kõigil ära käia Raekoja platsi jõuluturul, kus nädalavahetustel toimub lisaks kauplemisele ka kontserte. Kultuuriprogramm algab reedel ja laupäeval kell 17, pühapäeval kell 12. Jõuluvana maja on avatud iga päev kella 12-18.

"24. detsembri keskpäeval kuulutame traditsiooniliselt välja jõulurahu," ütles Sundja. "Tasub minna kuulama, kuidas linnapea Taavi Aas selle ette loeb."

Raekoja platsil toimuvast saab üksikasjaliku ülevaate jõuluturu kodulehelt aadressil www.christmasmarket.ee

Jõulude ja aastavahetuse teemalisi kontserte ja etendusi toimub ka linna kultuurikeskustes, samuti korraldavad neid linnaosad. Näiteks Kalamaja lastemuuseumis Miiamilla on avatud lastesaate "Lastetuba" jõuluehete võistlustööde näitus.

Jõulumemmed ja päkapikud

Kogu pühade-eelse ja ka pühadeaegse aja oma väravaid lahti hoidev loomaaed mõtleb ka selle peale, et nende asukatel oleks jõulurõõmu, mida kõik külastajad jagada saavad. Teisel jõulupühal, 26. detsembril külastab loomaaeda jõuluvana, kellel on kaasas jõulumemmed ja päkapikud ning muidugi kingikotid. "Loomad saavad just neile meelepäraseid kingitusi, ka neile tuuakse jõulurõõmu," rääkis loomaaia avalike suhetega tegelev Inari Leiman. "Külastajad ise küll loomadele kinke anda ei tohi, aga kes tahab, võib oma kingi kaasa võtta ja anda jõuluvana kätte. Jõuluvana teab, kes on hea laps polnud ja mida kellelegi ja kui palju tohib anda." Täpsem info loomaaia kodulehel tallinnzoo.ee .

Linnamuuseum korraldab Kiek in de Kökis jõuluprogramme lastele. Advendiajal on lastega pered pühapäeviti oodatud linnamuuseumi (Vene 17) jõuluteemalistesse töötubadesse. "Vanas kaupmehemajas oleme juba kahel pühapäeval meisterdanud mitmesugusest materjalist jõulukaunistusi," ütles muuseumi avalike suhetega tegelev Eve Veigel. "Kasutame paela, paberit, aga ka martsipani. Nii võivad osavnäpud mõne ehte lõpuks ka ära süüa. Igal advendipühapäeval on meisterdamistöötoal oma teema, seekord hakkame tegema ümaraid jõuluehteid." Töötoas osalemiseks tuleb end registreerida linnamuuseumi kodulehel www.linnamuuseum.ee või helistada tel 615 5183.

Ajarännak muuseumis

Lisaks töötoale saavad lapsed meisterdada jõulukaarte, kui vanemad tellivad neile asjakohase väljaõppe linnamuuseumi kodulehe kaudu. "Üks jõuludega seotud ammune tava, mis tänapäeval kahjuks ununema kipub, on ise valmistatud jõulukaartide saatmine. Jõulutunnis saadakse teada, kust see traditsioon alguse sai, vaadatakse jõulukaarte kaugete aegade tagant ning meisterdatakse ka ise jõulukaarti," rääkis Veigel. Jõulukaardi meisterdamise õpet saab tellida veel nädal aega. Töötoad sobivad viieaastastele ja vanematele lastele. Lisainfo haridus@linnamuuseum.ee või tel 615 5183, 615 5184.

Lasteaialapsi ja kooliklasse kutsub linnamuuseum jõuluteemalisse muuseumitundi "Meie jõulud", kus tehakse väike ajarännak, mängitakse, meisterdatakse ja räägitakse pühade tähendusest. "Tund sobib ka perekondadele ja väiksematele seltskondadele," lisas Veigel. Huvilistel tuleb võtta ühendust e-posti teel haridus@linnamuuseum.ee

Enamuse linnas toimuvatest jõuluüritustest leiab aadressilt www.huvi.tallinn.ee . "Üks lihtne nipp on sisestada otsingukasti sõna "jõul", siis peaksid linna advendiaja sündmused ekraanile tulema," lausus Sundja.

Laadimine...Laadimine...