Londonis kogunes üle miljoni inimese Brexiti vastasele üritusele

Eile marssisid sajad tuhanded inimesed Londonis, kes nõudsid uut referendumit Euroopa Liidu liikmesuse üle.

Pilt: Scanpix

Londonis kogunes üle miljoni inimese Brexiti vastasele üritusele (2)

Toimetaja: Juuli Nemvalts

Eile marssisid sajad tuhanded inimesed Londonis, kes nõudsid uut referendumit Euroopa Liidu liikmesuse üle.

Protestijate hinnangul on nii valitsuse kui ka parlamendi käitumine kogu Brexiti-protsessi vältel olnud täiesti vastutustundetu. Kampaania "Anna see rahva kätte" korraldajate sõnul liitus marsiga üle miljoni inimese, mis tähendab, et see on riigi suurim massiliikumine, vahendasid BBCja "Aktuaalne kaamera". Meeleavaldajate hulk ulatus parlamendihoonest Hyde Parkini,kajastas ERR uudist.

23. märtsil toimunud marsil osalesid ka Londoni linnapea Sadiq Khan ning liberaaldemokraatide liider Vince Cable. Lisaks Khanile kõnelesid marsil Tööpartei asejuht Tom Watson, Šoti peaminister Nicola Sturgeon, endine Konservatiivse Partei liige, nüüdne sõltumatu parlamendisaadik Anna Soubry ning endine justiitsminister Dominic Grieve.

Mingit realistlikku väljavaadet, et laupäeval tänavaile tulnud rahvahulk poliitikud Brexiti asjus ümber mõtlema paneb, tegelikult ei ole.

Samal ajal on Briti parlamendi veebilehel üles pandud petitsioon, mis kutsub üles Brexitit tühistama. Sellele on allkirja andnud üle 4,3 miljoni inimese.

2 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...