Loomaaia asukad saadavad tiiger Pootsmanni pulmareisile

Loomaaias on lõbus nädalavahetus. Amuuri tiiger Pootsmann valmistub Tšehhi reisiks, kääbusjõehobu Pupal tähistab sünnipäeva ja kääbusmarmosetil sündisid pojad.

Pilt: Inari Leiman

Loomaaia asukad saadavad tiiger Pootsmanni pulmareisile

Toimetaja: Merje Aus

Loomaaias on lõbus nädalavahetus. Amuuri tiiger Pootsmann valmistub Tšehhi reisiks, kääbusjõehobu Pupal tähistab sünnipäeva ja kääbusmarmosetil sündisid pojad.

Pühapäeval kell 13.30 on kõik loomasõbrad, kelle südamed on vallutanud loomaaia karismaatiline triibuline hiiglane amuuri tiiger Pootsman, oodatud tiigri aediku juurde vaatama tema toitmist. Tegevust kommenteerib Anne Saluneem.

Õige pea sõidab seitsme ja poole aasta vanune Pootsman Tšehhi pulmareisile – nüüd avaneb tal võimalus anda oma panus Euroopa Akvaariumide ja Loomaaedade Assotsiatsiooni (EAZA) liigikaitselisse paljundusprogrammi. Zlín-Lešná loomaaias ootab teda mitu pesakonda üles kasvatanud kogenud emasloom Tanya, kes on Pootsmanile geneetiliselt sobiv paariline. Pikemalt loomaaia kodulehel.

Pootsmanile on sisepuuri paigaldatud transpordikast, kuhu talle pannakse toitu, et ta harjuks kastis käima ja end seal turvaliselt tundma. Tiigripuuri kõrval õues aga saab uudistada transpordikasti, millega Pootsman 2012. aasta jõulude eel Moskvast Tallinna toimetati.

Tallinna Loomaaia Sõprade Seltsi poolt läbi viidav tiigrioru heategevuskampaania kestab edasi, sest paljundusprogrammi lõppedes tuleb Pootsman tagasi ja asub elama Tallinna loomaaias valmis saanud uude ja kaasaegsesse ekspositsiooni – tiigriorgu.

Laupäeval täitub 35. eluaasta kääbusjõehobu Pupal. Aafrika lähisekvatoriaalvöötme niisketest metsadest pärit kääbusjõehobusid paksunahaliste maja remondi tõttu praegu ei näe, kuid loodetavasti saab neile külla tulla juba aastavahetusel. Pupa vaderid pere-ettevõttest T-Tammer OÜ tõid talle reede pealelõunal maitsva ja tervisliku tordi.

Looduskooli eluslooduse klassi vaateakna taga aga võib näha askeldamas kaht pisihiirepoega, kes novembri viimasel päeval heinast punutud linnupesa sarnasest pesast välja tulid.

Troopikamajas sündisid kolmapäeval pojad kääbusmarmosetil. Mehhiko hõbesalmleri silmitu koopavormi esindajad tõsteti tagaruumidesse, et nende akvaarium ümber ehitada.

Keskkonnahariduskeskuse fuajees on välja pandud fotonäitus "Metsakiisu salarajad". Fotod näitusele on valitud aasta looma – ilvese – fotokonkursi tabamuste hulgast.

Loomaaia meenepoodi ja kassadesse ilmus müügile koostöös Eesti parimate loodusfotograafidega valminud Tallinna loomaaia 80. juubeliaasta kalender.  

Laadimine...Laadimine...