Loomaaias tähistatakse üleilmset elevantide päeva

Pühapäeval ootavad loomaaias külalisi maailma suurimad maismaa-asukad – tähistatakse üleilmset elevantide päeva.

Pilt: Inari Leiman

Loomaaias tähistatakse üleilmset elevantide päeva

Toimetaja: Kairi Ervald

Pühapäeval ootavad loomaaias külalisi maailma suurimad maismaa-asukad – tähistatakse üleilmset elevantide päeva.

Tallinna loomaaia kolm londilist Aafrika savannielevandid Fien, Draay ja Carl saavad sel päeval rohkelt tähelepanu ja pakuvad loomaaiakülalistele haaravaid vaatemänge. Ajakava loomaaia kodulehel ja Facebookis.

Möödunud laupäeval täienes laste loomaaia kihnu maalammaste kari: valget karva utt Scarletty ja mustjas jäär Luis said maha musta-valgekirju tallekesega, kes sai nimeks Sääri.

Esmaspäeval pääses nädalane ameerika piisoni vasikas koos emaga karja hulka.

Tuleva nädala teisipäeval ja kolmapäeval peetakse loomaaia keskkonnahariduskeskuses konverentsi "Liigikaitse Eesti ajateljel". Sellele järgnevatel päevadel kuni augusti lõpuni välja on huvilistel võimalik osa saada 12 erinevast õpperetkest, mis on koondatud ühise nime alla "Loodus meie tagahoovis".

Põnevatel retkedel uuritakse mardikaid, tigusid, veeselgrootuid, päeva- ja ööliblikaid, puid-põõsaid ja liaane, õistaimi, seeni. Vaadeldakse rändele asumist plaanivaid veelinde, jagatakse nõuandeid pesakasti meisterdamiseks ja ülespanekuks, otsitakse pisiimetajaid, õpitakse tundma nahkhiiri ja uudistatakse vabaõhu püsinäitust Veskimetsas. Täpne ajakava ja registreerumine loomaaia kodulehel.

Kolmapäeva õhtupoolikul leiab aset viimane klassikamuusika kontsert loomaaias: seekord panevad tšello ja akordion kuulajate südamed helisema jääkarumajas.

AS Kunda Nordic Tsement kinkis loomaaialoomadele  ühe suure autokoormatäie (ca 24 tonni) sinisavi. Laupäeval aga tulevad ettevõtte DSV Transport AS töötajad oma ettevõtte sünnipäeva loomaaeda pajupallide meisterdamise talgutega tähistama. Pajuvitstest meisterdatud pallid on hinnatud elukeskkonna rikastamise vahend mitmetele loomaliikidele. 

 

Laadimine...Laadimine...