Loomakaitse liit toob üksikutele vanuritele koduloomadega rõõmu

Eestimaa Loomakaitse Liit (ELL) kutsub hingedepäeval märkama aga ka siin ilmas elavaid hingi ​ ja tuleb välja projektiga, mille eesmärk on loomad ja üksi elavad memmed-taadid kokku viia.

Pilt: Scanpix

Loomakaitse liit toob üksikutele vanuritele koduloomadega rõõmu

Eestimaa Loomakaitse Liit (ELL) kutsub hingedepäeval märkama aga ka siin ilmas elavaid hingi ​ ja tuleb välja projektiga, mille eesmärk on loomad ja üksi elavad memmed-taadid kokku viia.

"Eestis elab väga palju üksikuid inimesi, kes kas vanuse tõttu või muudel põhjustel pelgavad lemmiklooma võtta, kuigi väga tahaksid," vahendas BNS projekti "Memmele ja taadile seltsiks" eestvedaja Heiki Valneri sõnu. "Selle algatuse eesmärk ongi taolised inimesed ja loomad kokku viia. Olen seda läbi aastate oma lähitutvusringkonnas praktiseerinud ja tulemused on hämmastavad - lemmiklooma saanud vanainimesed ärkaksid justkui taas ellu, sest neil on olemas seltsiline ja kohustus tema eest hoolt kanda."

ELL-i juhatuse liikme Piret Teesi sõnul varjupaigad meelsasti vanuritele loomi ei anna. "Lepingu kohaselt jääb looma omanikuks meie ühing, aga reaalselt hakkab lemmik elama konkreetse inimese juures ja tegemist on kaasvastutusega, mis peaks kõrvaldama peremehe tervisliku seisundi halvenemise või surmaga kaasnevad hirmud. Loomulikult võivad lähedased memme või taadi lemmiku hiljem eelisõigusega endale saada, kui viimane on neile kalliks saanud," sõnas ta.

"Loomakaitse Liidu hoiukodudes on tänase seisuga üle kolmekümne eri vanuses ja suuruses koera ning teist sama palju kasse," sõnas ELL-i juhatuse liige Kaija Paalberg. Ta lisas, et kõik liidu loomad on läbinud põhjaliku arstliku kontrolli, nad on vaktsineeritud ja neile on paigaldatud kiip. "Liit tasub​ tulevikus ​võimalike kallimate raviprotseduuride eest ja tagab erandkorras vajadusel ka toiduabi, aga laias laastus peab inimene ise nii enda kui lemmikuga hakkama saama."

Heiki Valneri sõnul pole loomad telliskivid, mida ühest perest teise tassida, vaid alati arvestatakse pikema perspektiiviga, et kõikidele osapooletele võimalikult vähe vaimseid üleelamisi tekitada. 

"Iga juhtum vajab individuaalset lähenemist ning inimene ja lemmikloom peavad omavahel sobima. Just praegu on lõppemas ligi kolm nädalat kestnud Tibi-nimelise koerakese ja ühe vitaalse ning toreda 71 aastase vanaproua „kokku harjutamine“. Nad klapivad imehästi ja koer läheb juba järgmisel nädalal oma uude koju praktiliselt stressi tundmata, mis ongi eesmärk.  Ma olen läbi ja lõhki veendunud, et selle liidu üle ​ on õnnelikud mõlemad osapooled," rääkis Valner.

"Avalikkusele teadmiseks, et ka palju meelepaha tekitanud koer Hallikese väärkohtlemisjuhtum sai õnneliku lõpu just sama skeemi alusel ja koer elab​ täna uues kodus koos eakama perenaisega. Arvestades endise omaniku tervisliku seisundiga ELL tema asukohta avaldada ei saa," ütles Valner.

Mõnd lemmiklooma soovivate memmede ja taatide kirju ootab ELL aadressil info@loomakaitse.eu

Laadimine...Laadimine...