Loomakaitsjad kutsuvad kampaaniaga lemmikloomi kiibistama

Septembris ja oktoobris viib Eesti Loomakaitse Selts koostöös Varjupaikade MTÜ-ga läbi kampaaniat "Kiibi või kaota!", mis paneb loomaomanikele südamele oma lemmikuid kiibistada ja registreerida. 

Pilt: Scanpix

Loomakaitsjad kutsuvad kampaaniaga lemmikloomi kiibistama

Septembris ja oktoobris viib Eesti Loomakaitse Selts koostöös Varjupaikade MTÜ-ga läbi kampaaniat "Kiibi või kaota!", mis paneb loomaomanikele südamele oma lemmikuid kiibistada ja registreerida. 

Kampaania raames saavad mitmete linnade ja valdade kodanikud oma loomi tasuta kiibistada.

Koostöös Varjupaikade MTÜ ja mitmete kohalike omavalitsustega korraldab Eesti Loomakaitse Selts linnades ja valdades lemmikloomade kiipimisüritusi, millest enamikul saavad 100 kiiremat kohalikku oma lemmikuid tasuta kiibistada. Kaugemalt tulnutele kehtib kiibistamisel aga soodushind viis eurot. Lisaks registreeritakse värskete kiibisaajate andmed üleriigilisse lemmikloomaregistrisse LLR, kuhu pääsevad kodanikud ka ise riigiportaali eesti.ee kaudu. Koerte ja kasside kiibistamine ning registreerimine on kohustuslik paljudes Eesti kohalikes omavalitsustes.

"Iga vähegi liikuvam lemmikloom nagu näiteks koer, kass, tuhkur või küülik peaks olema varustatud riisiterasuuruse nahaaluse kiibiga, mis kestab terve looma eluea ja aitab eksinud lemmiku tagasi koju. Viimast muidugi juhul, kui kiibi ja loomaomaniku andmed on kantud vähemalt ühte üleriigilisse registrisse," ütles Eesti Loomakaitse Seltsi hädajuhtumite juht Maaja Mäll. Ta tõdes. et kahjuks ootavad oma saatust varjupaikades mitmed tänavalt ära toodud loomad, kellel puudub kiip või kelle kiibi andmeid lemmikloomaregistritest ei leia.

Kiipimisüritused kestavad keskmiselt kolm tundi ja leiavad aset suuremates linna- või vallakeskustes: Narvas laupäeval, Põltsamaal 13. septembril, Vinnis 14. septembril, Viljandis 17. septembril, Raplas 18. septembril, Räpinas 22. septembril, Kuressaares 24. septembril, Paides 25. septembril, Nõos 1. oktoobril, Haanjas 2. oktoobril, Rõuges samuti 2. oktoobril, Sauel 8. oktoobril, Tapal 9. oktoobril, Vaivaras 15. oktoobril ning Amblas 16. oktoobril. Täpsemate tingimuste, asukoha ja kellaaegade kohta saab infot Eesti Loomakaitse Seltsi kodulehelt.

Oktoobrikuus pakuvad sama kampaania raames lemmikloomade kiibistamisel tavalisest soodsamaid hindasid ka mitmed loomakliinikud. Tavapärane lemmiklooma kiibistamise hind on loomakliinikutes 20 eurot.

Eesti Loomakaitse Selts on 2000. aasta kevadest tegutsev loomasõpru ühendav mittetulundusühing, mille missioon on abi vajavate loomade heaolu parandamine ning loomade väärkohtlemise ennetamine.

Laadimine...Laadimine...