Luik ÜRO julgeolekunõukogus: terrorismi rahastamisega tuleb võidelda

"Terroriorganisatsioonid on leidlikud kasutamaks uusi tehnoloogiaid, mistõttu, peame selle tõkestamiseks ka arenenud ühiskondades sammu ees olema," ütles kaitseminister Jüri Luik. 

Pilt: Scanpix
Eesti

Luik ÜRO julgeolekunõukogus: terrorismi rahastamisega tuleb võidelda (4)

Toimetaja: Sandra Lepik

"Terroriorganisatsioonid on leidlikud kasutamaks uusi tehnoloogiaid, mistõttu, peame selle tõkestamiseks ka arenenud ühiskondades sammu ees olema," ütles kaitseminister Jüri Luik. 

Luik osales eile New Yorgis peetud ÜRO rahuvalve kaitseministrite kohtumisel, kus rõhutas vajadust võidelda terrorismi rahastamisega ja viia ÜRO missioonide mandaadid paremasse vastavusse kriisipiirkondades valitsevate oludega, vahendas BNS. 

Luige sõnul vajavad ÜRO üksused kaasaja konfliktide iseloomu arvestades suuremat kohapeal otsustamise õigust ja paindlikumat juhtimist, et tagada ÜRO missioonide eesmärkide efektiivne täitmine. Eesti osaleb kolmel rahuvalvemissioonil – UNIFIL Liibanonis, UNTSO Lähis-Idas ja MINUSMA Lääne-Aafrikas. Julgeolekunõukogus peetud debatil rõhutas kaitseminister Luik vajadust võidelda terrorismi rahastamisega, teatas kaitseministeerium.

"Da'esh ja kõik terroriorganisatsioonid vajavad raha, et levitada oma ideoloogiat ja viia läbi terroristlikke rünnakuid," ütles Luik. "Terroriorganisatsioonid on leidlikud kasutamaks uusi tehnoloogiaid, mistõttu, peame selle tõkestamiseks ka arenenud ühiskondades sammu ees olema."

Samuti pidas Luik lõppeval nädalal kõne ÜRO peaassamblee kõrgetasemelisel kliimamuutuste kohtumisel, kus märkis vajadust astuda reaalseid samme kliimamuutuste ärahoidmiseks, mis juba täna ohustavad mitmeid Aafrika riike ning omakorda põhjustavad neis piirkondades julgeolekuprobleeme.

Kliima- ja julgeolekuküsimustega tegelemine on Eesti üks prioriteete, juhul kui Eesti peaks valitama ÜRO julgeolekunõukogu ajutiseks liikmeks aastatel 2020-2021. Liikmesuse küsimust ning üldist julgeolekuolukorda Sahelis arutas Luik eile veel lisaks kohtumisel Burkina Faso välisminister Alpha Barryga.

Visiidi käigus osales Luik ka Washingtonis mõttekoja Atlantic Council korraldatud arutelul transatlantiliste suhete ja Balti riikide julgeoleku teemal. Samuti võttis minister Luik osa Balti riikide NATO liikmesuse 15. aastapäeva tähistamisest.

4 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...