Lümanda keskusehoone edasilükkuv remont tekitab saarlastes paksu verd

Lääne-Saare Kultuuri sihtasutuse nõukogu liikmed heidavad Saaremaa vallavalitsusele ette nende infosulgu jätmist seoses Lümanda keskusehoone remonditööde edasilükkamisega.

Pilt: Saarte Hääl
Eesti

Lümanda keskusehoone edasilükkuv remont tekitab saarlastes paksu verd

Lääne-Saare Kultuuri sihtasutuse nõukogu liikmed heidavad Saaremaa vallavalitsusele ette nende infosulgu jätmist seoses Lümanda keskusehoone remonditööde edasilükkamisega.

"Selline asjaajamine, kus asjasse puutuvad isikud saavad lugeda planeeritavaid tegevusi läbi ajakirjanduse, ei näita küll uut ja edukat algust," seisab vallavanem Madis Kallasele ja vallavalitsusele saadetud kirjas, millele on alla kirjutanud vallavolikogu liige ja Lääne-Saare Kultuuri nõukogu esimees Andres Tinno ning nõukogu liikmed Urmas Lehtsalu ja Tõnu Munk, kirjutab ajaleht Saarte Hääl.

Nad uurivad, kas on muudetud Lääne-Saare vallavolikogu otsuseid, milles on käsitletud Lümanda keskusehoone rekonstrueerimist. Samuti tahavad nad teada, kas oleks normaalne, et SA Lääne-Saare Kultuur tegevust käsitledes kaasatakse ka sihtasutuse nõukogu või on nad hoopis tagasi kutsutud.

Madis Kallas ütles Saarte Häälele, et esmaspäeval on koosolek, kus on kohal ka sihtasutuse inimesed koos ehitaja esindajaga.

"Igal juhul tahame me Lümanda rahvamaja valmis ehitada," kinnitas Kallas Saarte Häälele. "Praegu on pigem küsimus selles, et me sooviksime seda teha 2019. aastal. Kohalik rahvas oli sellega nõus ja nad peavad oluliseks, et maja tuleks korralik. Olen meelestatud positiivselt, sest olen rääkinud nii ehitajaga, kellega on leping, olen rääkinud sihtasutuse juhiga, olen rääkinud Lääne-Saare endiste juhtidega ja praeguste ehitusjuhtidega ning arvan, et asi läheb hästi."

Kallas möönis Saarte Häälele, et kiirete aegade tõttu ei ole ta jõudnud kõigiga kohtuda niipalju, kui oleks tahtnud, ja seepärast ei näe ta ühtegi probleemi.

"Nõukogust tulnud küsimustele vastan ma pärast esmaspäevast koosolekut ja kindlasti helistan ka Andres Tinnole, sest on oluline, et kõik saaks normaalselt lahendatud," lausus Kallas.

Töötajad lootsid parimat veel nädal tagasi. Detsembri lõpus tegid Madis Kallasele pöördumise Lümanda kultuurimaja direktor Ulvi Põld, põhikooli direktor Liia Raun, raamatukogu direktor ja spordijuht Urve Vakker, noorsootöötaja Marie Köster ning halduse peaspetsialist Ilmar Antov. Pöördumises seisab, et Lümanda kultuurimaja ehk Lümanda keskushoone, mis tulevikus võiks kanda nime Lümanda maja, on Lümanda piirkonna süda. Kõikide osapoolte ühisel arutelul 22. detsembril saavutati kokkulepe võtta maja renoveerimisel aluseks arhitekt Hannes Koppeli väljapakutud uued eskiislahendused. Järgnevalt soovitakse jõuda hoone projekteerimiseni ja ehituseni hiljemalt 2019. aastal, kirjutab Saarte Hääl.

"Soovime, et uues renoveeritud majas saaks tööd jätkata kultuurimaja, Lümanda kogukonna ja kooli spordisaal koos seda teenindavate ruumidega, raamatukogu, noortekeskus, Lümanda kogukonna teeninduspunkt, jõusaal, pühapäevakool, Lümanda seenioride seltsing, bändikool, planeeritav kooli söökla. Soovime kaasata projekti ka Lümanda maja ümbritseva ala koos pargi ja Lümanda kooli õuealaga," seisab pöördumises.

Laadimine...Laadimine...