Malevasuvi algab Raekoja platsil rongkäigu ja maasikalauluga

Tung malevasse oli nii suur, et juba kahel esimesel minutil hakkas registreerimise server ülekoormuse tõttu tõrkuma. Tallinna õpilasmaleva suvi stardib tänavu 25. juunil rongkäiguga Vabaduse väljakult Raekoja platsile. 

Pilt: Scanpix

Malevasuvi algab Raekoja platsil rongkäigu ja maasikalauluga

Urmas Kaldmaa

Tung malevasse oli nii suur, et juba kahel esimesel minutil hakkas registreerimise server ülekoormuse tõttu tõrkuma. Tallinna õpilasmaleva suvi stardib tänavu 25. juunil rongkäiguga Vabaduse väljakult Raekoja platsile. 

Kell 11.30 algav avatseremoonia lõpeb malevahümni "Maasika Klaarika" laulmisega. Laulu saatel lahkuvad malevlased oma tulevastesse töökohtadesse. 

11. mail alanud õpilasmaleva rühmadesse registreerimine käis tormiliselt. Tung oli nii suur, et kahel esimesel minutil ei õnnestunud soovijail õpilasmaleva kodulehele pääsedagi, sest server hakkas ülekoormuse tõttu tõrkuma. Edasi pidas tehnika õnneks vastu ja juba esimese seitsme minutiga said 13-15-aastaste (6.-8. klass) õpilaste kõigi kuue rühma kohad täis. 

Veekeskusesse tööle

Õpilasmaleva juhataja Ott Väli sõnul oli selline tung selle vanuseastme kohtadele mõistetav, sest tööandjail oli neile pakkuda vaid umbes sadakond töökohta.

"Mõned põhikooli õpilased on vahepeal loobunud oma kohast ja oleme saanud ootejärjekorrast teisi noori asemele võtta," rääkis Väli. "Populaarseim oli põhikooli õpilaste hulgas loomaaia rühm, mille 24 kohast pandi esimese minutiga kinni 14 ja järgmise minutiga olid läinud ka kõik ülejäänud kohad."

Kui nooremate õpilaste puhul ületas malevasse soovijate arv kohtade arvu enam kui neli korda, siis gümnaasiumiealistele oli maleval pakkuda ligikaudu 800 töökohta ja soovijad saavad veel praegugi end kirja panna. Väli andmetel on praeguse seisuga selles vanuserühmas veidi alla saja vaba koha. Vabu kohti leidub veel Valgjärve, Unipiha, Ahja, Marjamaa, Vahessaare, Kurepalu, Pärnu ja Kadrina rühmas.

"Soovijad saavad minna tööle Pärnu spaadesse ja kaubanduskettidesse või Lõuna-Eestisse marju korjama," lisas SA Õpilasmalev nõukogu esimees Tiit Terik.

Väli sõnul on senine kogemus näidanud, et ettevõtjad tahavad tööle võtta ennekõike vanemaid õpilasi, sest nooremate töötamisele seab seadus rohkem piiranguid, ka on vanematel tavaliselt rohkem töö- ja elukogemusi.

Fännidele üliõpilasrühm

Üks olulisemaid põhjusi, miks tööandjatele nooremad õpilased ei sobi, on Väli sõnul see, et nad võivad töötada ainult neli tundi päevas. "6.-8. klassi õpilasi rakendatakse peamiselt heakorratöödel," selgitas Väli. "Nad koristavad ja riisuvad peamiselt parkides ja haljasaladel." 

Õpilasmaleva juures tegutseb ka üliõpilasrühm. "See on õpilasmaleva fännidele, kes tahavad veel ka üliõpilaspõlves õpilasmaleva vormis suve veetmist jätkata," mainis Väli.

2015. aasta õpilasmaleva lõpetamine toimub 11.-13. augustini Raudsilla matkakompleksis Kuusalu vallas Harjumaal.

Õpilasmalev valmistub saadete ja meenetega 50. sünnipäevaks

Õpilasmaleva juubeliks valmib raamat, jooksma hakkab telesari ning Kadriorus astuvad üles õpilasmalevast välja kasvanud muusikud ja näitlejad.
Järgmisel aastal tähistab õpilasmalev oma 50. aasta juubelit.

"Õpilasmalevast on läbi käinud veerand miljonit eestimaalast ja igas meie peres on vähemalt üks malevakogemusega inimene," ütles õpilasmaleva nõukogu esimees Tiit Terik. 

Tallinna õpilasmaleva eestvedamisel on kokku pandud juubelisündmuste korraldusmeeskond. Juubeliks on kavas välja anda raamat, ETV-s peaks minema eetrisse kuueosaline saatesari ning Raadio 2 ja Vikerraadios raadiosaated. Kumu auditooriumis tahetakse korraldada konverents ja Kadriorus kontsert-kokkutulek, kus astuksid üles EÕM-ist välja kasvanud muusikud, koorid ning näitlejad.

"Samuti soovime välja anda päevakohase embleemi, rinnamärgidja juubelisümboolikaga malevateemalised meened," lisas Terik.

Laadimine...Laadimine...