Martinson: üha rohkem eraisikuid toetavad lastehaiglat

Tallinna Lastehaigla Toetusfonid nõukogu esimees Merike Martinson ütles fondi 25. aastapäeval, et kui fondi algaastatel toetuti peamiselt välismaalt tulnud annetustele, siis nüüd on üha rohkem kodumaiseid toetajaid mõistnud lastehaigla vajadusi.

Pilt: Scanpix

Martinson: üha rohkem eraisikuid toetavad lastehaiglat (1)

Tallinna Lastehaigla Toetusfonid nõukogu esimees Merike Martinson ütles fondi 25. aastapäeval, et kui fondi algaastatel toetuti peamiselt välismaalt tulnud annetustele, siis nüüd on üha rohkem kodumaiseid toetajaid mõistnud lastehaigla vajadusi.

"Toetusfondi asutamine 25 aastat tagasi, äsja taasiseseisvunud Eestis, sai teoks tänu laiapõhjalisele välismaisele heategevuse võrgustikule," rääkis Tallinna Lastehaigla Toetusfondi asutajaliige ja praegune nõukogu liige Merike Martinson. "Esimeste tegevusaastate jooksul jäi välisabi fondi peamiseks tuluallikaks, mille toel saime majanduslikes raskustes ravida haigeid ja renoveerida amortiseerunud haiglahoonet. Mul on hea meel, et lastehaigla toetusfond, mis oli esimene omataoline heategevusfond Eestis, on jäänud meie ühiskonnas olulisele kohale teiste heategevusorganisatsioonide kõrval. Haige laps ja tema abistamine on meie inimestele südamelähedane ja olen selle eest siiralt tänulik."

"On kaks valdkonda, mida ühegi riigi solidaarne ravikindlustus kinni maksta ei suuda – need on kodusarnane keskkond haiglas ning kõige innovaatilisem ravi," rääkis Tallinna Lastehaigla Toetusfondi patroon Evelin Ilves. "Laste ravis ei saa mitte keegi ega miski asendada ema, isa ning perekonda. Haiglate juurde loodud toetusfondid aitavad need kolm paranemise ülitähtsat osakest lapse juurde."

"Kõige tähtsam ei ole see, kui palju heategevus raha sisse toob, vaid et oleme 25 aasta jooksul sillutanud ühiskonnas teed mõtteviisi levimisele, mis paneb meid märkama abivajajaid enda ümber," ütles Tallinna Lastehaigla Toetusfondi juhataja Inna Kramer. "Kui fondi algusaastatel kogunes enamus annetusi välismaalt, siis viimased aastad on selgelt näidanud Eesti inimeste kasvavat soovi teisi aidata. Ka Eesti ettevõtjad hakkavad üha enam aru saama, et heategevus kuulub iga enesest lugupidava firma tegevuse juurde, et see on auasi ja ka maine kujundamise vahend. Soovin Tallinna Lastehaigla Toetusfondi nimel tänada kõiki abistajaid – eraisikuid, ettevõtteid, organisatsioone, kes on aidanud meil oma toetusega parandada nii olme- kui ravitingimusi Tallinna Lastehaiglas."

Kütusefirma Olerex tegevjuht Piret Miller andis pidulikult üle Olerexi heategevuskampaania annetuse summas 51 281 eurot. 2017. aasta detsembris korraldas Olerex Tallinna Lastehaigla toetuseks punase lindi kampaania, kus igalt erakliendi tangitud bensiiniliitrilt läks üks sent Tallinna Lastehaigla Toetusfondile.

2017. aastal kogus toetusfond annetustena üle 600 000 euro. Viimane suurem fondi toel ellu viidud projekt oli kahe uue isolatsioonipalati avamine Tallinna lastehaigla peahoone viienda korrusel käesoleva aasta alguses. Palatite avamine lõpetas Tallinna Lastehaigla Toetusfondi kampaania „Ka õhk võib tappa“, mis kestis 2016. aasta jõuludest 2017. aasta jõuludeni. Isolatsioonipalatid on hädavajalikud nõrgestatud immuunsusega onkohematoloogiaosakonna patsientide turvaliseks taastumiseks kurnava keemiaravi järel.

SA Tallinna Lastehaigla Toetusfond on heategevusfond, mille eesmärk on aidata kaasa igati lastesõbraliku haigla kujundamisele ja parima võimaliku meditsiinilise abi toomisele Tallinna Lastehaiglasse ning muuta ühiskonna suhtumist lastesse ja laste, eriti haigete laste probleemidesse.

Tallinna Lastehaigla Toetusfondi asutamiskoosolek toimus 20. jaanuaril 1993 . Asutajaliikmeteks olid Helje Heitur-Dungay, Merike Martinson, Helle Raidla, Tiit Kõuhkna, Rain Lõhmus, Mati Krivel, Andres Root, Osmo Haaki, Riivo Sinijärv ja Adik Levin.

Praegu kuuluvad toetusfondi nõukogusse Jaagup Kreem, Tiit Kõuhkna, Raivo Laus, Adik Levin, Merike Martinson, Silva Tomingas, Pille Lukin ja Erki Peegel. Alates 2005. aastast on fondi nõukogu esimees Janek Mäggi. Aastatel 1996-2007 oli patrooniks Mikk Mikiver. Alates 2007. aastast on Tallinna Lastehaigla Toetusfondi patroon Evelin Ilves. Lastehaigla Toetusfondi esimene juhataja oli Liis Klaar, alates 1999. aastast juhib fondi tegevust Inna Kramer.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...