Matti Maasikas saab eriesindajaks EL-i juures

Valitsus otsustas neljapäevasel istungil nimetada Matti Maasika Eesti eesistumise eriesindajaks Euroopa Liidu juures.

Pilt: Scanpix

Matti Maasikas saab eriesindajaks EL-i juures

Valitsus otsustas neljapäevasel istungil nimetada Matti Maasika Eesti eesistumise eriesindajaks Euroopa Liidu juures.

Eriesindaja tööks on Eesti eesistumise ajal esindada Euroopa Liidu Nõukogu Euroopa Parlamendi töös, ka saab eriesindaja esindusõiguse teiste EL-i institutsioonide, näiteks Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomitees, Regioonide Komitees ja mujal juures. Ühtlasi võib eriesindaja asendada välisministrit üldasjade nõukogus kuni Eesti eesistumise lõpuni, teatas valitsuse pressiesindaja BNS-ile.

Eesti eriesindaja Euroopa Liidu juures ametikoht loodi välisministeeriumi juurde juunis.

Eesistumise ajal on EL-i nõukogu töö juhtimise kõrval eesistuja üks olulisemaid ülesandeid olla läbirääkija ja osaleda Euroopa Parlamendi töös seaduste loomisel. Valitsus volitab Eesti eriesindajat seda tegema.

Pressiesindaja tõi näiteks, et Läti parlamentaarne riigisekretär eesistuja osales esindajana kuue kuu jooksul Euroopa Parlamendi plenaaristungitel 47 korda, asendades sealhulgas kaheksal korral EL-i kõrget esindajat.

Matti Maasikas töötab välisministeeriumis alates 2001. aastast. Aastatel 2001–2005 oli ta Eesti suursaadik Soomes ning aastatel 2005–2008 välisministeeriumi kantsler.

Aastatel 2009–2010 töötas ta Euroopa Komisjoni laienemisvoliniku Olli Rehni kabinetis, alates augustist 2010 Euroopa Komisjoni presidendi Jose Manuel Barroso nõunike meeskonnas.

Aastatel 2011-2016 oli ta Eesti alaline esindaja Euroopa Liidu juures. Praegu töötab Maasikas välisministeeriumi Euroopa ja üle-Atlantiliste koostöö küsimuste asekantsleri ametikohal.

Laadimine...Laadimine...