"Mehed vormi" programmi abil parandas füüsilist vormi 330 inimest

Eesti Tervise Fondi algatatud meeste terviseedendusprogrammiga "Mehed vormi"  on tänaseks ühinenud üle 300 inimese, kes on viie kuu jooksul oma füüsilist vormi testinud ja parendanud.

"Mehed vormi" programmi abil parandas füüsilist vormi 330 inimest

Eesti Tervise Fondi algatatud meeste terviseedendusprogrammiga "Mehed vormi"  on tänaseks ühinenud üle 300 inimese, kes on viie kuu jooksul oma füüsilist vormi testinud ja parendanud.

Eesti Tervise Fond koostöös kaitseväe ja kaitseministeeriumiga kutsus jaanuaris tervise- ja liikumisnäitajate parendamisest huvitatud inimesi üles sooritama iseseisvalt kaitseväes kasutatavat füüsiliste võimete testi, harjutama ning tulemusi programmi kodulehel jagama.

Kokku sooritas jaanuarist maini testi ja parandas oma tulemusi 300 meest ja 30 naist.

"On väga positiivne, et nii palju inimesi tuli programmiga kaasa, oli valmis oma tulemusi jagama ja paremate näitajate nimel harjutama," ütles Eesti Tervise Fondi juht, perearst dr Eero Merilind.

Programmi noorim osaleja oli 12 ja vanim 66 aastane, kõige enam enda proovile panijaid oli 20-35 aastaste seas.

Kaitseväe üldfüüsilise testi sooritaja peab tegema kahe minuti jooksul maksimaalse arvu kätekõverdusi ja istessetõuse ning jooksma aja peale 3,2 kilomeetrit.

Osalejad registreerisid oma tulemused programmi veebilehel mehedvormi.ee, mis aitas välja arvutada punktisumma ja võrrelda enda tulemusi kaitseväes kehtivate nõuetega.  Nõuded arvestavad testi sooritaja vanust ja sugu, maksimaalne saavutatav tulemus on 300 punkti.

"Paljudes Tallinna gümnaasiumides sooritatakse kaitseväe testi kehalise kasvatuse tunni raames juba praegu, kavatseme seda teha järgmisel aastal ka meie koolis. Testiks valmistumine ei nõua kulukat varustust või treeningutingimusi ning annab adekvaatse pildi testi sooritaja füüsilisest vormist," ütles Prantsuse lütseumi kehalise kasvatuse õpetaja Urmas Kokk, kes ka ise programmis osales.

Programmiga ühinenute vahel loosis  Eesti Tervise Fond välja priipääsmeid sportlikele tegevustele ja spordiüritustele – programmis osalenutel oli võimalus lasta erinevatest relvadest Tondi laksetiirus, uisutada Harju tänava liuväljal ja Jeti jäähallis, külastada noorte iluuisutamise MM-i Tallinnas ning treenida Sparta spordiklubis.

Maikuus välja loositud auhinnaks oli lend kaitseväe helikopteriga Robinson, mille võitsid testis pea maksimumpunktid saavutanud Indrek Hopfeldt ja Evert Eero.

"Mehed vormi" projektis osalenud külastasid programmi lõppedes Eesti moodsaimat kaitseväe väeosa Ämari lennubaasi, kus praegu paiknevad ka liitlaste lennuvahendid.

"Programmi eesmärgiks on aidata kaasa terviseedendusele ja kujundada noorte liikumisharjumust võimalikult varases eas. Veresoonkonna haigused,  infarkt ja insult on keskealiste meeste surma põhjuseks kolm korda sagedamini kui naiste puhul, samuti elavad mehed 10 aastat naistest vähem."

"Kõrge vererõhu ja südame rütmihäirete üle kurdavad juba  varases keskeas ja noored mehed Tervisekäitumise parandamine ja liikumisharjumuste kujundamine noorte seas on lihtsaim viis hilisemat haigestumist ära hoida," ütles doktor Merilind.

Eesti Tervise Fond algatas programmi "Mehed vormi" möödunud aastal koostöös kaitseväega. Fond soovib terviseedenduse programmiga jätkata.

Laadimine...Laadimine...