Mess aitab noortel suveks tööd leida

Noori ootavad tööle kauplused, aiandid, restoranid-kohvikud ning isegi lasteaed.

Pilt: Scanpix

Mess aitab noortel suveks tööd leida

Kai Maran

Noori ootavad tööle kauplused, aiandid, restoranid-kohvikud ning isegi lasteaed.

Töömess Suveks tööle 2018 toimub 17. aprillil kella 15-18 Viru Sokos hotellis ja annab noortele võimaluse Tallinnas ja Harjumaal näiteks koolivaheajaks sobiv amet leida. Messi korraldab koos Põhja-Eesti Rajaleidja keskusega linna spordi- ja noorsooamet.

"Soovime anda alla 18-aastastele noortele esimese töökogemuse," ütles abilinnapea Vadim Belobrovtsev. "Ettevõtete huvi suvel noortele tööd pakkuda on aasta-aastalt kasvanud. Korraldame sellist töömessi juba neljandat korda ja kui esimesel aastal pakkus noortele tööd kümmekond ettevõtet, siis tänavu juba ligi nelikümmend."


Lastele lusti


Teist aastat pakub noortele suvist tööd õpetaja abina Karikakra lasteaed. "Kindlasti annab tegelik töö noortele tulevase ameti valimisel tubli tõuke," ütles lasteaia direktor Marge Kiel. "Julgustab lasteaedniku kutset valima ka noormehi, kel muidu selline mõte pähegi poleks tulnud."


Eelmisel aastal pakkus lastead suvel õpetaja abidena tööd viiele õpilasele, neist kahele noormehele. "Spordipoistena õnnestus neil eriti hästi aktiivsete liikumismängude korraldamine," lausus Kiel. "Lastele pakkusid need suurt lusti ja lõbu ning poiste äraminek tegi mudilased päris kurvaks. Hüvastijätukingiks joonistasid nad noortele albumitäie pilte."


Positiivsed kogemused ergutavad tööd õpetaja abina töömessil pakkuma tänavugi. "Õpetaja abid aitavad lastega tegeleda, ruume korrastada, toitu tuua ja nõusid pesta," selgitas Kiel. "Kasu on vastastikune. Meie saame suvel lisaks tavapuhkusele õpetaja  abidele vajadusel tasuta puhkust pakkuda, noored aga saavad pildi tegelikust tööelust. Nähes elu ligidalt seestpoolt, on asjal hoopis teine maik."


"Eelnevatel aastatel on tööpakkujaiks olnud veel kauplused, hotellid, posti- ja bussifirmad ning aiandid," lisas Bõstrov.  "Tänavu on messile tulekust teatanud juba 37 tööandjat ja organisatsiooni. Tööpakkumisi on jaekaubanduse, teeninduse, müügi, aianduse, toitlustuse, puhastuse, hariduse, turisminduse, meedia ja spordi valdkonnast."


Töötoad ja auhinnaloos


Taas on messil pakkumistega kohal näiteks CV-Online ja CV Keskus, noorteklubi Active ja noortekeskuste ühendus Noorte Tugila. Tööpakkujatest on esimest korda osalemas AS Prisma Peremarket, AS TV Paly Baltics, Horeca Edu OÜ, Apranga Group, SOL Baltics OÜ, HR & Training Services OÜ jpt. Organisatsioonidest on messil uustulnukana näiteks Estonian Business School.


Lisaks pakuvad messil tegevust mitmed harivad töötoad, mis õpetavad kaamera ees eneseesitlust, persoonibrändi põhitõdesid ja rahaga ümberkäimist. Karjäärinõustamist viib läbi Põhja-Eesti Rajaleidja keskus.


Auhinnaloosis on peauhinnaks neli tasuta kohta õpilasmalevas vabalt valitud rühma. Samuti on kohal karjäärispetsialistid, kes küsimustele vastavad ning infot jagavad.

Laadimine...Laadimine...