Metodisti kirikus kõlab esmaspäeval Uno Naissoo klarnetikontsert

Esmaspäeval 23. aprillil  kõlab Tallinna Metodisti kirikus Uue Tänava Orkestri kontserdil Eesti tuntuima helilooja Uno Naissoo klarnetikontsert, mis viimati kõlas kontserdisaalis aastakümneid tagasi. 

Pilt: Scanpix

Metodisti kirikus kõlab esmaspäeval Uno Naissoo klarnetikontsert (1)

Esmaspäeval 23. aprillil  kõlab Tallinna Metodisti kirikus Uue Tänava Orkestri kontserdil Eesti tuntuima helilooja Uno Naissoo klarnetikontsert, mis viimati kõlas kontserdisaalis aastakümneid tagasi. 

Sügisel alguse saanud Uue Tänava Orkestri Mendelssohni sümfooniate tsükli neljas kontsert on sedapuhku kantud Suurbritannia tuultest, tuues kuulajateni helilooja kolmanda, "Šoti sümfoonia".

"Mendelssohni kolmas sümfoonia on kui müstiline sümfooniline poeem, mis inspireeritud keskaegsetest lossidest ja Šotimaa maastikust," iseloomustab orkestri dirigent Kaspar Mänd ettekandele tuleva sümfoonia helikeelt.

Dirigendi sõnul saab eeloleval kontserdil aga teoks üks ammune unistus - tuua ettekandele levi- ja džässmuusika heliloojana tuntud Uno Naissoo ainus instrumentaalkontsert, mis kirjutatud 1955. aastal klarnetile.

Sedapuhku soleerib orkestri ees armastatud noorema põlve klarnetist Marten Altrov, kes solistina üles astunud Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Pärnu Linnaorkestri ja Narva Linnaorkestri ees ning osalenud mitmete rahvusvaheliste orkestrite töös. Altrovit on tunnustatud Lätis, rahvusvahelisel konkursil "Noored klarnetistid",  konkurss-festivalil "Rennaissance" Armeenias ning populaarses telesaates "Klassikatähed".

Naissoo klarnetikontserdi noodi sai Marten oma isa Hannes Altrovi käest. "Viimati kõlas klarnetikontsert tervikuna Eestis pea 35 aastat tagasi, kui mu isal oli au seda Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ja dirigent Peter Liljega esitada," räägib Altrov. 

Kui esimesel hooajal pühendus 2016. aastal loodud Uue Tänava Orkester Ludwig van Beethoveni sümfooniatele, siis käesolevat hooaega ühendavad läbiva joonena Felix Mendelssohni sümfooniad. Uue Tänava Orkester on seni koostööd teinud nii Eesti kui ka välismaa interpreetidega. Orkestri ees on soleerinud Triin Ruubel, Peep Lassmann, Linda-Anette Verte, Riivo Kallasmaa, Tuuri Dede, Mati Turi, Kädy Plaas-Kala, Tamar Nugis, Johan Randvere, Theodor Sink, Kärt Ruubel, Alec Frank-Gemmill (Suurbritannia) ning Klara Wośkowiak (Poola). Orkestri kunstiline juht ja eestvedaja on dirigent Kaspar Mänd.

Piletid saadaval Piletilevis ja tund enne kontserdi algust kohapealt.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...