12 kommentaari

Peeter

Vasta kommentaarile

5 aastat on möödas, kui Krimmi rahvas vabanes Ukraina režiimi okupatsiooni alt. Inimesed on seal selle üle uhked ja rõõmsad. Kui keegi ei usu, siis minge kohale ja veenduge selles ise!
Pole mõtet siin hämada tegelikkuse üle!

Kuuba ja Krimm

Vasta kommentaarile

Lugupeetavad kui jätta kõrvale kõik õiguslikud ja moraalsed aspektid siis tegelt nii Krimmi kui ka omal ajal Kuuba puhul põhiliseks oli geopoliitika -suurriik alati kindlustab oma julgeoleku. Alati teeb nii. Omal ajal USA sisuliselt võimaldas vennakestel Castrotel haarata võim Kuubal mingi seersant olla sealkandis pahandust teinud matsitõugu säherdune ja millega see lõppes - Nõukogude rakettidega ja võimaliku tuumasõjaga. Karm äärmiselt karm klaarimine Kennedy ja Hruštšovi vahel ja lepiti kokku - raketid saarelt ära ja saar jääb Castrote võimu alla kokkulepe püsib tegelt tänaseni. Mingi mulatipoiss oma biskviiditädiga tassis Kiievi keskuse täis katoliiklasi usutaganejaid uniaate olla mingi nn Maidann. Ja mida tegi kolm pikka kuud kestnud katoliiklaste Maidanniga Valge Tsaar oma Sevastoopoli mereväe baasi ja Musta mere laevastikuga? Ainult Obama ja Putini kokkulepe oleks Ukraina olukorra päästnud paraku USA-l seekord Kennedy tasemel juhti ei olnud...Maailmapoliitikas mingit mängimist tegelt ei ole karm värk.

lugeja

Vasta kommentaarile

https://politikus.ru/v-rossii/116851-19-fevralya-1954-goda-krym-peredan-v-sostav-ussr.html
Ukaz, mille allkirjastasid Vorošilov ja Pegov.
https://politikus.ru/events/117458-saakashvili-vlasti-ukrainy-planirovali-obmenyat-krym-na-chlenstvo-v-evrosoyuze.html
Saakašvili arvamus Krimmi kohta.

Ukraina NSV lagunemine

Vasta kommentaarile

Juhul kui Ukraina erinevad osad ei leia kokkulepet siis ilmselt antud moodustis laguneb - omaaegsest nn Ukraina NSV-st on tänaseks lahkunud julgelt kümmne miljonit inimest. Oli muide tegemist 52 miljoni inimesega hiidriigiga ja mitte keegi sellist tohutut riiki toita ei suuda. Siit siis ka need oma 30000 u kraiinalast kes tegelt töötavad Eestis. Paraku toimub riigis lausa elajalik võitlus Petro Porošenko ja Julia Timošenko vahel ja ei ole välistatud ka vägivalla kasutamine mille kõrval piiratud vastuseis Donbassis on küllalt tagasihoidlik nn piirkondlik konflikt.

iirlane

Vasta kommentaarile

Inglise "jälg" Ukrainas.
https://blagin-anton.livejournal.com/682162.html

kuulaja

Vasta kommentaarile

https://vikerraadio.err.ee/793662/ooulikool-ott-sandrak-krimmi-kalifornia

Krimmist

Vasta kommentaarile

Ilmselt sm Mikser mõtleb Ukraina all nn Ukraina NSV-d omal ajal Uljanoff-Lenini, Bronstein-Trotski ja Džugašvili-Stalini poolt loodud moodustist mille piirid kujundas 1939.a. Molotov-Ribbentropi pakt. Konkreetselt Krimm läks omaaegse Ukraina NSV koosseisu nn kukuruuzamehe Nikita Hruštšovi kingitusena 1954, aastal. Kuid millest selline Ukraina NSV idealiseerimine näiteks poolaka vaatevinklist Lwov on tavaline Poola linn ülikoolinn nagu Krakow ja Wilno...Ja Krimm on tatarlase vaatevinklist osa Krimmi khaaniriigist...

maadevahetaja postitas:

Kinkelepingu allkirjastas aastal 1954 Vorošilov. Sellega välditi Krimmi kui Lenini poolt väljarenditud maa minemist välisriikide kröösuste kätte. Aastaks 1954 tuli kas võlg tasuda, või Krimmist loobuda. Kavas oli sinna rajada ka juudi riik. Kibutseid rajati sinna juba Lenini aegu, hiljem hakkasid tatarlased sellele vastu. Seepeale rajas Stalin Birobidžani AO ja osales aktiivselt aastatel 1947 - 48 Iisraeli riigi rajamises palestiina aladel.
Neid juute, kes ei olnud rahul nii Birobidžani kui ka Iisraeliga, vaid nõudsid endiselt juudi riigi rajamist Musta mere äärde, hakkas Stalin 1953. aastal küüditama Põhja - Jäämere saartele.

Vello

Vasta kommentaarile

Kui vaadata, mis asjaoludel Krimmist üldse vahepeal Ukraina osa sai on sellised väited nagu ta seda ka täna peaks olema, kaunis haprale pinnasele rajatud. Eriti veel kui tänased Ukraina võimukandjad armastavad rääkida nagu oleks Ukraina olnud üldse Nõukogude Liidu poolt okupeeritud. Sellest juhinduvalt tuleks neil loobuda mitte üksnes Krimmist vaid ka kõigist teistest neile väidetava okupatsiooni ajal seaduse vastaselt liidetud territooriumitest ja tagastada need nende seaduslikele omanikele, kelle küljest need siis samal ajal vastavalt ära lõigati. Ma saan küll aru, et Mikseril on oma poliitiline agenda aga võimu tõsiasju oma suva järgi või sõprade tellimusel muuta see talle siiski vist ei anna.

tauriid

Vasta kommentaarile

https://freeukrainenow.org/2015/03/15/jewish-homeland-proposal-for-crimea-stalin-and-the-crimea-california-project/
http://russ-history.blogspot.com/2014/03/the-battle-for-land-of-khazars-crimea.html

Mikseri loogika jätkuks -

Vasta kommentaarile

Eesti on Venemaa osa, jagamatu, ajutiselt usa poolt annekteeritud ;)

Kui nii, siis oleks Ukraina pidanud oma poolsaare eest ka hoolitsema!

Vasta kommentaarile

2012 rahva küsitlusealusel soovis kogu Ida-Ukraina elanikkond ühined Venemaaga. Idapoolne riik oli oligarhide ükskõiksuse tagajärjel laostunud ja näiteks Krimmis ei saanud lapsed käia koolis.

Laadimine...Laadimine...