Millised on Kristiine liikumis- ja spordivõimalused?

Kristiines on mitmed pargid, treeningpunktid, koerte jalutamisväljakud, samuti pakub linnaosa kepikõnnitreeninguid ja jalgratturikoolitusi noortele, tutvustab linnaosa vanem Jaanus Riibe.

Pilt: Kristiine linnaosa

Millised on Kristiine liikumis- ja spordivõimalused?

Kristiines on mitmed pargid, treeningpunktid, koerte jalutamisväljakud, samuti pakub linnaosa kepikõnnitreeninguid ja jalgratturikoolitusi noortele, tutvustab linnaosa vanem Jaanus Riibe.

Meil kõigil on õigus ja vajadus liikuda. Kuid sageli ei ole rahaliste võimaluste puudumise tõttu võimalik treenida spordiklubides. Sellegipoolest soovime head vormi, tervist ja tuju. Spordiga tegelemine on üks tõhusamaid mooduseid, kuidas vähendada stressi, ennetada erinevaid haigusi ja toime tulla argipäevase pingega. Näiteks südamehaiguste ennetamiseks on kõige olulisem liikumisharrastuse regulaarsus, mitte niivõrd intensiivsus. Selleks, et end liigutada, pole vaja kalleid spordiklubisid või isiklikku treenerit, sportimist vabas õhus saab iga inimene endale lubada. Peame arenema ühiskonnaks, kus tervislikud eluviisid pole väheste veidrus, vaid enesestmõistetavus. Just sellepärast on välja arendatud avalikud treeningpunktid vabas õhus, kuhu on paigaldatud erinevad välitrenažöörid.

Millised on Kristiine linnaosa liikumis-ja sportimisvõimalused? Linn pöörab tähelepanu nii laste kui ka eakate liikumisvõimalustele. Meie eesmärk on kõikidele sportlikele kristiinelastele võimaldada vabas õhus treenida sentigi maksmata.

Kristiine rohelus kutsub sportima

Kristiine linnaosa suurim rikkus on rohelus. Linnaosa suuremad pargid on Löwenruh, Tondimõisa, Cederhelmi ja Räägu park, mis kõik pakuvad liikumis- ja avastamisrõõmu. Üks kaunemaid parke on- puhkamiseks Löwenruh. Endine mõisapark on looduskaitseala, kus asub 14 vaatluspunktiga õpperada, mis tutvustab loodust ja ajalugu. Samas pargi teine pool on sobilik sportimiseks. Siit leiate võimlemiseks ja jõuharjutusteks mõeldud trenažöörid, petangiväljaku ning võimaluse mängida lauatennist. Turvalisuse huvides on trenažööride alla paigaldatud kummimatid. Perede seas on populaarseks saanud mänguväljak, mis meenutab keskaegset kindlust. Seal on ka Tallinna esimene erivajadustega lastele mõeldud mänguelementidega mänguala.

Avalikke treeningpunkte on rajatud mitmele poole. Näiteks eakatele sobivamaid elemente leiate Tondimõisa -, Räägu - või  Cederhelmi pargist, kuid ka Kuldnoka piirkonna sisehoovide treeningpunktidest. Lastele ja noortele on rajatud koguperemänguväljak Tondimõisa ja Löwenruh parki. Populaarsemad välitreeningu võimalused on Kirsi tn 8 ja 10 vahel, Välja tn 8 juures või Seebi elamukvartalis. Mitmefunktsioonilisi liikumistrenažööre on tänaseks juba igal pool Kristiines. Paljud trenažöörid on varustatud teabetahvlitega, kus on näidatud kuidas õigesti teha harjutusi. Treeningpunkt võimaldab teha aeroobset trenni, jõu- ja lõõgastavaid harjutusi sõltumata vanusest. Harjutused võimaldavad arendada ja tugevdada erinevaid lihasgruppe.

Koertega saab jalutamas käia Lilleküla jaama juures, Tondimõisa pargis, Mooni tänaval Cederhelmi pargis ja ka Tildri tänaval. 2018. aastal on plaanis korrastada linnaosa pallimänguväljakuid ja paigaldada olemasolevatele väljakutele uusi välitrenažööre.

Löwenruh park uueneb

Käesoleval aastal läbib Löwenruh park uuenduskuuri. Park saab endale juurde tiiki ületava silla ja 32-kohalise parkla. Uus sild rajatakse huvikeskus Kullo poolsele küljele ning selle pikkuseks saab olema 20 meetrit. 32 kohaline parkla koos kõnniteedega rajatakse pargi Mustamäe tee poolsele küljele. Tööde tulemusena muutub pargi külastamine mugavamaks ja jalakäijasõbralikumaks.

Tasuta kepikõnnitreeningud

Sel kevadel alustatakse juba seitsmendat hooaega pealinlaste menuka kepikõnnisarjaga „Käime Löwenruhs“, mis kõikidele osalejatele on tasuta. Kepikõnnile on oodatud kõik, kel soov värskes õhus tervislikult ja aktiivselt aega veeta. Kepikõnnitreeningud kestavad maist septembrini professionaalse treeneri Aliis Sarapiku juhendamisel. Löwenruh´ pargis jätkuvad suvel ka populaarsed lastehommikud, välitreeningud, traditsiooniline jaanituli ja suvekontsertide sari.

Noortele jalgratturikoolitused

Kristiines arendatakse kergliiklus ja jalgrattateid. Vastu võetud jalgrattastrateegia näeb ette süsteemse arengu, mis iga aastaga hakkab tooma üha rohkem inimesi ratastega liikuma.

Igapäevasemaks standardiks hakkab muutuma see, et meie inimesed liiguvad autode kõrval ka jalgratastega, mis eeldab noorematelt inimestelt liiklusreeglite tundmist. Kristiine Linnaosa Valitsus ja Kristiine noortekeskus kutsuvad kevadel noori tasuta jalgrattakoolitusele, kursuse läbinutel on võimalus sooritada eksamid jalgratturi juhilubade saamiseks. Antud koolituse järgi on nõudlus suur ning üha sagenevad liiklusõnnetused jalgratturitega tingivad vajaduse koolituse läbiviimist enne suve saabumist.

Olete oodatud liikuma ja sportima Kristiinesse!

Laadimine...Laadimine...