Ministeerium toetab mängufilmi "Ema" Oscari kampaaniat 15 000 euroga

Filmi produtsent Aet Laigu lisas, et niinimetatud Oscari võidujooksus osalemine on vaieldamatult suur tunnustus kõigile asjaosalistele.

Pilt: Scanpix

Ministeerium toetab mängufilmi "Ema" Oscari kampaaniat 15 000 euroga

Filmi produtsent Aet Laigu lisas, et niinimetatud Oscari võidujooksus osalemine on vaieldamatult suur tunnustus kõigile asjaosalistele.

Kultuuriministeerium toetab Kadri Kõusaare mängufilmi "Ema" parima võõrkeelse filmi Oscari kampaaniat 15 000 euroga.

Mängufilmi "Ema" Oscari kampaania läbiviija USAs on Los Angelesi mainekujundusfirma Kean&Kolar Communications, edastas kultuuriministeeriumi pressiesindaja BNS-ile Sama firma publitsistid Jan Kean ja Deborah Kolar on esindanud ka Oscari nominendiks valitud Poola filmi "Katõn" ja parima võõrfilmi Oscari võitnud Tšehhi filmi "Kolja". Ettevõte korraldab "Ema" linastused Akadeemia liikmetele ja võõrkeelse filmi valimiskomisjonile Los Angeleses ja New Yorgis, samuti on nende vastutada kogu kampaania meedia- ja kommunikatsioonitöö.

Kultuuriministeeriumi kunstide asekantsler Hillar Sein märkis, et Oscarid on maailma ühe silmapaistvama kultuuri- ja meediasündmusena hea võimalus riikidele ennast ja oma kultuuri tutvustada. „Iga meie filmi edu selles võidujooksus kujundab meie riigi ja filmivaldkonna mainet laiemalt,“ ütles Sein.

Eesti Filmi Instituudi (EFI) juhataja Edith Sepp tõdes, et Oscari kampaania on kallis ja nõuab väga häid suhteid. "Ootused eesti filmi osas on suureks kasvanud nii kodu- kui ka välismaal. "Ema" eelis on muuhulgas filmi esilinastus Tribeca filmifestivalil ja USA levitaja olemasolu. Akadeemia liikmete esimene tagasiside filmile on olnud pigem positiivne," sõnas Sepp.

Filmi produtsent Aet Laigu lisas, et niinimetatud Oscari võidujooksus osalemine on vaieldamatult suur tunnustus kõigile asjaosalistele. „See on tunnustus ka neile kodumaistele talentidele, kelle loomingut me otseselt ja kaudselt saame tutvustada," sõnas ta.

Igal aastal võistleb Ameerika filmikunsti ja -teaduste akadeemia võõrkeelsete filmide kategoorias Oscari auhinnale umbes 80 filmi, mille on välja valinud riikide ekspertkomisjonid. Filmiakadeemia komitee avalikustab viie riigi Oscari nominendid tuleva aasta 24. jaanuaril.

Eesti esitatud filmi "Ema kandideerimist parima võõrkeelse filmi Oscarile toetavad kultuuriministeerium, Eesti Filmi Instituut, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) Euroopa Regionaalarengu Fondist loomemajanduse arendamise meetmest ja välisministeerium.

Laadimine...Laadimine...