MKM suunas Estonian Airi piletite muutmishanke valitud firmadele

Majandusministeerium korraldas Estonian Airi lendudele pileti ostnud reisijate piletite ümberbroneerimiseks väljakuulutamiseta läbirääkimistega hanke, väiksemaid reisibüroosid hankesse ei kutsutud.

Pilt: Scanpix

MKM suunas Estonian Airi piletite muutmishanke valitud firmadele

Majandusministeerium korraldas Estonian Airi lendudele pileti ostnud reisijate piletite ümberbroneerimiseks väljakuulutamiseta läbirääkimistega hanke, väiksemaid reisibüroosid hankesse ei kutsutud.

Hanke lähteülesanne oli Estonian Airi OV-koodile valideeritud pileti ostnud reisijate piletite ümberbroneerimise teenuse tellimine, juhul kui Euroopa Komisjon teeb Estonian Airi riigiabi loa taotluse kohta negatiivse otsuse, kirjutas Eesti Päevaleht.

"Estravel valiti, kuna ta on Eesti suurim reisibüroo ja Eesti büroodest olid nemad müünud kõige rohkem Estonian Airi pileteid. Estravel broneeris nädalavahetusest kuni teisipäeva õhtuni ümber umbes 2500 lendu, mis on väga suur maht," selgitas majandusministeeriumi avalike suhete juht Rasmus Ruuda. Hankele kuluvat rahasummat ta esialgu ei avaldanud.

Hankest teadsid viis firmat, üheksa aga mitte. AS-i Karol omanik Margus Parve ei olnud kuulnudki, et majandusministeerium sellise hanke korraldas. Sellist infot ei olnud Parve saanud ka Eesti turismifirmade liidult.

Reisibüroo Mainor Meelis omanik Jüri Rebane sai hankest teada alles siis, kui see juba käis või oli praktiliselt lõppenud. Varem hankeinfo nende reisibüroosse ei jõudnud. "See on ju täiesti jama! See ei ole kellelegi saladus, et väikesed reisibürood jäetakse juba tingimustega neist hangetest välja. Üks asi on see, et hanketingimused on kirjutatud ainult suurte büroode võimalusi ja teenuseid silmas pidades, aga teine asi on see, et hangetesse kirjutatakse sisse mitte ainult nullmarginaal, vaid isegi see, et ma peaksin hanke korraldajale näiteks 7 protsenti summast tagasi maksma," rääkis Rebane.

CWT Estonia tegevdirektor Merike Hallik ütles, et ka nende fi rma osales hankel, kuid ei osutunud võitjaks. "Kõige rohkem jäi mõru maik suhu sellest, et Estonian Air lõpetas, mitte sellest, et meie ei võitnud hanget. See on väga suur töö, mille hanke võitnud ettevõte pidi väga lühikese ajaga ära tegema. See ei ole midagi sellist, mida peaks väga kadestama," nentis Hallik.

Estraveli juhi Anne Samliku sõnul oli tegemist erandliku olukorraga, millist pole Eestis varem olnud. "Lühikese aja jooksul tuli ümber broneerida väga suur hulk lennureise ja Estravelil on see võime olemas. Tegemist ei ole meie jaoks äriliselt olulise tuluallikaga, pigem soovisime tulla riigile appi," selgitas ta.

Laadimine...Laadimine...