MMS-i koha on võtnud uus ebaravim

Kuigi aine koostis on teistsugune, kõlab liigagi tuttavalt lubadus ravida autismi ja puhastada organismi raskemetallidest, millega kaasnevad keha karmid reaktsioonid sellisele "detox’ile". Samuti soovitatakse TRS-i rasedatele, väikelastele ja imetavatele emadele.

Pilt: Scanpix/ Foto on illustreeriv

MMS-i koha on võtnud uus ebaravim

Toimetaja: Sandra Lepik

Kuigi aine koostis on teistsugune, kõlab liigagi tuttavalt lubadus ravida autismi ja puhastada organismi raskemetallidest, millega kaasnevad keha karmid reaktsioonid sellisele "detox’ile". Samuti soovitatakse TRS-i rasedatele, väikelastele ja imetavatele emadele.

Kui veel aasta tagasi peeti Eestis võitlust MMS-i müügi ja selle lastele sisse jootmisega, siis nüüd on meie turule jõudnud sootuks uus "imeravim", TRS Advanced, vahendas BNS Postimeest.

27. augustil avas püramiidskeemi ja võrkturunduse piirimail oleva Coral Clubi konsultant Priit Neeme Facebookis uut imeravimit, Advanced TRS-i propageeriva grupi. USA-s valmistatud ainet saab tellida selle tootja Coseva lehelt ning praegu tundub Priit Neeme olevat ainus, kes aktiivselt toote edasimüügiga tegeleb, kirjuta Postimees.

Viie kuuga on Advanced TRSi Eesti gruppi kogunenud tervelt 896 liiget ning viimastel nädalatel on iga päev liitunud kümmekond inimest.

Advanced TRS on suhu pihustatav toode, mille koostises on destilleeritud vesi ja tseoliidid. Farmakoloog Anti Kalda sõnul on tseoliidid looduslike mineraalide rühm, mille põhikomponent on alumosilikaadid. "Käesolevaks ajaks on tseoliiti uuritud eelkõige katseloomadel ning neil on mõningad näidustused veterinaarias, näiteks võib tseoliiti nimega klinoptiloliit lisada loomasöödale," selgitas Kalda. Ta lisas, et kuna inimeste peal on uuringuid väga vähe tehtud, on praegu selle ühendi võimalik meditsiiniline näidustus ja toksilisus teadmata.

Kuna TRS-i puhul puudub kvaliteedikontroll ning selle toote uuringuid on teinud ainult tootja Coseva ise, ei saa terviseamet seda kuidagi ohutuks pidada. "Terviseamet ja meie teada ka ükski vastavat pädevust omav asutus seda toodet testinud pole," ütles terviseameti kommunikatsioonijuht Simmo Saar.

Ta lisas, et tegemist on ebapreparaadiga ja pole teada, millisel määral võib selle tarbimine inimese tervist mõjutada. "Kui otsida lehelt toote väidetavaid omadusi toetavat tõendusmaterjali, siis seda sealt ei leia – lehe väitel on toote välja töötanud "eksperdid" ning kogu protsessi aluseks on mingi "Coseva standard", millest muu maailm siiani kuulnud pole," nentis Saar.

Eriti murelikuks teeb terviseametit aga see, et TRS-i pakutakse lastele. "Kindlasti ei tohi selliseid testimata tooteid anda lastele – lisaks sellele, et toimeaine käitumist organismis pole uuritud, võivad tervisele lisakahju tekitada ka internetifoorumist saadud kahtlase väärtusega tarbimissoovitused," selgitas ta.

Saare sõnul on Eestis raskemetallide mürgistuste ravi riiklikult rahastatud. "Raskemetallimürgistust saab ravida täiesti legaalselt ja kontrollitud ravimitega, pole tarvis selleks püramiidskeemis osaleda," lisas ta, soovitades tervisemurega esmalt perearsti poole pöörduda.

Laadimine...Laadimine...